Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú francia nyelvvizsgát...

Középfokú francia nyelvvizsgát az origón vagy a bme-n csináljam?

Figyelt kérdés
Melyik a könnyebb?

2019. máj. 26. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Mindenképpen az Origót válaszd!


Ne félj az 50 kérdéses feleletválasztóstól, mert ha tisztességesen megtanultad a nyelvtant, akkor tuti meg lesz a 60%. A szövegértésnél mind írásbelin, mind szóbelin magyarul kell válaszolnod a magyarul feltett kérdésekre, a levélírásnál is magyarul vannak megadva az instrukciók - nem nehezebb mint egy középfokú francia érettségi.


Viszont a BME részéről teljesen inkorrekt, hogy a B2-es nyelvvizsgájának a lyukas szövegei vastagon felsőfokúak. Egy-két helyen a "lyuk" előtti-utáni néhány szó alapján rá tudsz jönni a megoldásra, de a legtöbb esetben muszáj tudni értelmezni az egész minimum c1-es szöveget ahhoz, hogy tudd a megoldást.


Ne hallgass az "BME írásbeli - Origo szóbeli"-t mantrázókra! Ők jellemzően angolosak, és fogalmuk sincs mi a helyzet francián.

2019. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom megmondani, de segíthetek a döntésben. Szeretsz fordítani? Mi a könyebb ha olvasol franciàul utàna magyarul vàlaszolni vagy franciàul? (Ha magyar akkor ugye azt is le kell fordítani). Hallgatàsnàl origónàl magyarul kell vàlaszolni, nem elég tudni hogy hol mondta a vàlaszt, hanrm tudni kell azonnal mi az a szó. Tehàt én origot akkor javaslom ha szeretsz fordítani.
2019. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
(Màsodik vagyok). Az 50 kérdéses feleletvàlasztós màr nincsen origón.
2019. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

# 3 Boccs, ezt nem tudtam, kb. hat évvel ezelőtt vizsgáztam!


Ez esetben viszont pláne nem kérdés, hogy az Origo!


A szövegértéstől nem kell félni, mert ott valóban középfokú szövegekkel találkozol, nem úgy, mint a BME-n.

2019. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

Origón!

BME embertelenül nehéz.

2019. máj. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sehol sincs már nyelvtani teszt vagy három éve már.
2019. máj. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A BME-s nyelvvizsga is jóval könnyebb már, mint akár csak néhány évvel ezelőtt volt (igen, franciás vagyok, és tavaly csináltam meg a BME-n a középfokút - nem szakadtam bele a tanulásba!). A lyukas szöveg már inkább a gyakorlati nyelvtudás tesztelésére szolgál, sokkal kevésbé mennek rá a nyelvtanra, és nincsenek benne olyan nagyon elvont kifejezések, amiket néhány év francia tanulás után ne értenél meg.


Annyi valóban igaz, hogy az írott és hallott szövegértésnél francia kérdésekre kell franciául válaszolnod, de itt igazából elég ha egy kicsit átfogalmazva "kopipészteled" a szövegben lévő dolgokat.


Sima ügy az egész, feltéve ha előtte legalább 1-2 évig normálisan tanultál.

2019. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

# 7


[link]


Hát, hogyha ezek a szövegek neked néhány év francia tanulás után megérthetőek, úgy, hogy ne kelljen félpercenként a szótárt babrálnod, akkor vagy volt időd a fél életed francia tanulással tölteni vagy valami istenadta nyelvérzékkel rendelkezel.


Viszont az átlagos képességű, munka és/vagy tanulás mellett napi legfeljebb 1-2 órát nyelvet tanuló, középfokú vizsgára felkészült diákoknak teljesen elvont, még a fluent franciáknak is kihívást jelentő tudományos szövegeket feladni, finoman szólva is szemétség a BME részéről.

2019. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!