Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok jó nèmet, spanyol,...

Tudnátok jó nèmet, spanyol, angol/amerikai youtubereket ès sorozatokat ajánlani?

Figyelt kérdés

Nyelvtanulás cèljából szeretnèk nèmet,spanyol ès angol nyelvű youtubereket ès sorozatokat nèzni. De nem nagyon tudok senkit ès semmit :/. A sorozatokat jó lenne ha felírattal tudnám nèzni. Ha valaki jó youtubert ès valami jó sorozatot tudnátok ajánlani azt nagyon megköszönnèm :)

Ui : Ha valaki azzal támadna ,hogy nem ezzel tanulok meg egy nyelvet, termèszetesen tudom , s nyílván nem csak így tanulok,ezeket csak így kiegèszítèskènt ès szórakoztatásból nèznèm,valamint mert sokaktól hallottam,hogy hasznos lehet. :)



2019. máj. 31. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Sorozatok: pretty little liars (ez kicsit lányos, de fiúk is nézgetik mivel ez kicsit krimi is) , riverdale (ez is lányos, de ez is ilyen nyomozós) , once upon a time (ez nem feltétlenül fog tetszeni, mert a hagyományos mesék vanna benne feldolgozva, de ne tévesszen meg, nagyon jó) , how to get away with murder (ez már inkább fiúsabb, de lányok is nagyon élvezhatik) , the magicians (ez a kedvencem)

Youtuberek:Superwoman (ő ez a tipikus youtuber), és én szeretek olyanokat is nézni akik könyvekről beszélnek: hailey in bookland, readbyzoe, the clockwork reader, jessethereader, és olyanokat akik a britt kultúráról beszélnek: Joe and Lia

Igazából nem tudom h mi tetszene neked, mert még a nemedet se tudom, de én ezeket nézem. Írj pár infó amiből kiderülhet h kb milyen dolgokat szeretsz, mert pl ha szeretsz olvasni, akkor vannak akik erről csinálnak videót. Am ezek csak angolok sorry, de én csak angolul tudok még.

2019. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Joel and Lia (bocsi csak félregépeltem)
2019. jún. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szèpen! :) szeretem nagyon a krimi ès nyomozós sorozatokat ,de szeretem a csajos ,vígjátèk, dráma sorozatokat is. Youtubereket tekintve meg nincs kimondottan ízlèsem, talán a beauty videók amik annyira nem kötnek le.
2019. jún. 1. 10:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted a történelmi sorozatokat, akkor a The Last Kingdom-ot ne hagyd ki :)
2019. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Once upon a timehoz annyit tennék hozzá, hogy én azt hallottam, hogy nelvtanulóknak nem kifejezetten ajánlott, mert sok benne az a mesékre jellemző nagyon régies múlt. Én magyar felirattal néztem végig, így annyira nagyon nem tudom :D

Én a Scooby Doo-t néztem, mert megvolt egy fájlban az angol-német-magyar hang és a felirat is, és néha gyorsan beszélnek, de amúgy teljesen érthető, meg persze kedvenc mesém volt :) Nekem angol B2-n a szóbelim azért nem sikerült soha, mert nem értem el a minimumot a magnóhallgatáson. Ezt néztem 2 hónapig, és egyből sikerült utána, azt hiszem kb. 10 %-ot dobott :)

Csak tankönyvből szerintem nem lehet (főleg hosszútávon) nyelvet tanulni. Sokkal jobban, tartósabban megjegyzi az ember, ha tudja mihez kötni.

2019. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!