Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik egyetemekre lenne...

Melyik egyetemekre lenne érdemes felvételiznem, ha főként japán nyelvet, ill. történelmet szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Eddig az ELTE és a Károli bölcsész karain gondolkoztam, de melyik a jobb? Milyen szempontokat vegyek figyelembe a választásnál? Tudnátok még javasolni egyetemeket és főiskolákat?

A keleti nyelvek és kultúrák szakon hogy néz ki egy tanterv?


A felvételinél melyik tantárgyak számítanak? Milyen képzési szintet érdemes választani?


Bocsánat a buta megfogalmazásért.



2019. jún. 11. 14:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
Annak lenne hiteles véleménye, aki mindkét egyetem japán szakát kipróbálta.
2019. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Itt vagyok példának én :)) Én egy teljes évet tanultam a károlin, majd egyetemet váltottam.


A két iskolát össze sem lehet hasonlítani. Mint ég és föld :D.


Kezdjük ott, hogy a KRE-n alapban több a tölteléktárgy, illetve a tehetségtelen tanár (tisztelet a kivételnek) Javaslom, hogy olvassatok utána a "károlis botránynak" google-> rögtön az első oldal :D Szépeket írnak az "egyetemről".


Nyilván, az első éves hallgató először el van varázsolva, hogy felvételt nyert, aztán, úgy a 1 év végén ráébred arra, hogy a nyelvet illetően istenigazából semmit sem tanítottak. Sokan úgy fogják fel az egyetemi nyelvórákat, mint a középiskolait. Nos, nálunk NEM volt semmiféle gyakorlás az órákon (idő sincsen rá), házi feladat sem nagyon volt! Ez nem nyelviskola! Az egyetem valamit hozzátesz, de tanulnod neked kell, még a nyelvet is! Nekem speciel nem egy évfolyamtársam nyelviskolába is járt az egyetem mellett, tudod, nyelvi szakon nem a nyelvet kell elsősorban tanulni :D Az valamiért nem olyan fontos...


A full kezdő hallgatók is csak átfutják az órán a könyveket, és kb. ennyi is a nyelvi rész, mivel a képzés NEM a nyelvre épít, ráadásul egy ilyen nyelvet nem lehet 2-3 év alatt megtanulni, folyékonyan beszélni. Ezek tények. Ahogy az is, ha valaki letesz egy JLPT N3-mas, N2-es nyelvvizsgát, attól, még nem biztos hogy tud is olyan szinten írni, olvasni és beszélni is japánul, tehát az ilyen tudásra a munkaerőpiacon nincsen szükség. Ráadásul a kezdőknek 1 évük, azaz két félévük van arra, hogy felzárkózzanak azokhoz, akik korábban már tanulták ezt a nyelvet több éven keresztül.


De visszatérve a fő kérdésre, mivel jobb az ELTE a kre-nél?


Valamivel kevesebb a tölteléktárgy, amikre amúgy sem épül semmi, csak időpocsékolás az egész. Alapban kevesebb hallgatót vesznek fel, így sokkal jobban lehet haladni, ráadásul azok, akik már tanultak középiskolában japánul, vagy van nyelvvizsgájuk (nemcsak JLPT, de pl. origó!) azok nem fogják vissza a többi hallgatót. (mondjuk a KRE-n is van kezdő, illetve haladó csoport. A kérdés csak az, hogy heti egy nyelvtan ÉS heti egy nyelvgyakorlat órával mit lehet kezdeni? Akik nem tanultak japánul, elég nehezen zárkóznak fel a 3. félévre [ekkor kell 50 kredit értékben specializációt vagy minort választani] a haladósokhoz.)


Egy másik érv az ELTE mellett, hogy nem kell több félévet várnod arra, hogy fel tudj venni, és le tudj vizsgázni egy olyan tárgyból, ami pl. 23-25 főre lett meghirdetve. Ezalatt azt értem, hogy a KRE-re minden évben felvesznek kb. 140 diákot, de vannak olyan kötelező tárgyak, amiket csak 23-25 főre hirdetnek meg a teremkapacitás miatt, így van, aki csúszik 1-2 évet az egész képzéssel, de volt arra is példa, hogy 4 évvel jártak tovább a 3 éves képzésre az előbb említett dolog miatt. Az ELTE-n ilyen probléma nincsen.


De nem nekem kell hinni, kérdezz meg nyugodtan egy Károlist. (ha lehet, ne feltétlen egy elsőéves hallgatót, hanem valaki olyat, aki már másodéves ;) És tegyél fel neki pár kérdést mondjuk japánul, és simán felsül!) Én csak azt írtam le, amit tapasztaltam, illetve a jelenleg is ott tanuló volt évfolyamtársaimtól hallottam. Lehet, hogy másnak bejött, és teljesen más a véleménye, mint nekem :)

2019. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Úr isten :\ tényleg ennyire pocsék a szak ? Mondjuk én szívesen tanulnék japán törit, irodalmat, de a nyelv is érdekel.
2019. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!