Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges egy év alatt 90%...

Lehetséges egy év alatt 90% feletti emelt német érettségit tenni?

Figyelt kérdés

Nyáron iratkozok be egy intenzív német tanfolyamra (heti 5x5 óra), a nulláról fogok indulni. Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben minden nap foglalkozok egy órát a némettel a nyelvtanfolyamot követően is, megcsinálok minden emelt szintű érettségi feladatsort, rendesen tanulom a szavakat, stb, akkor lehetséges az, hogy jövő év májusában sikeres emelt szintű német érettségit tegyek (90%, vagy afölöttit)?

Mik a tapasztalaitok a német érettségiről? Mit javasoltok, hogyan tudnék a leghatékonyabban készülni rá?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. jún. 17. 15:53
 1/4 anonim válasza:
100%
Szia! Igaz, én nem németet tanulok, hanem angolt (és franciát), de azért megpróbálok segíteni. 5 éve tanulok az iskolába angolt, és most érten el a középfokú szintet. Nyilván ha otthon, külön tanárral együtt kezdtem volna el tanulni, akkor ez az idő sokkal rövidebb lett volna (én kb. olyan másfél, két évre tippelek). Ehhez még az is hozzájön, hogy a német nehezebb (eleinte) az angolnál, szóval szerintem egy év az nem lenne rá elég. Persze ez függ az elhivatottságodtól és a ráfordított idődtől is. Ha szeretnél gyorsan haladni, akkor ajánlom hogy minél hamarabb keress magadnak egy német levelezőtársat, ez nagyon nagyot tud dobni a tudásodon (ilyen oldal pl. az interpals). Ha a másik is benne van, akkor pedig a skype is hasznos lenne. Sok sikert!
2019. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rossz a nyelvérzékem, de nagyon kitartó vagyok. Egy év alatt, nyelvi évvel (heti húsz+ tanóránk volt és több órát tanultam otthon naponta), 70% köré írtam meg az emelt érettségit (nem volt felvételi tárgyam, úgyhogy a nyelvvizsga utáni 3 hónapban nem használtam, ha kés, ülök, akkor lehet jobban ment volna). Szerintem az, egy év a teljesíthetőség határán van. Ha stabil 90%-ot akarnék elérni, akkor ennél többet hagynék rá.
2019. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős magán német tanárhoz járt, heti 5x3 órát, munka után.

0-ról, 3 hónap után le tudta tenni a német alapfokú nyelvvizsgát.


Nem esélytelen, de több tényezőtől függ. Mennyire vagy fáradt. Milyen a nyelvérzéked, mi egyéb elfoglaltságod van még naponta ami viszi az erőt és a terhelhető agysejteket.


Ha csak ezzel foglalkozol egy évig, teljesen reális. Ha dolgozol, más tárgyakra is készülsz , úgy már kicsit rezeg a léc.

2019. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy vmi nyelvi zseni akkor sztem esélytelen.
2019. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!