Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jogi szaknyelvvizsga angolból?

Jogi szaknyelvvizsga angolból?

Figyelt kérdés

Most érettségizem, jogot szeretnék tanulni szeptembertől. Mindig is szerettem volna angolul is megtanulni olyan szinten, hogy esetleg tudjak idegen nyelvi területen is tanulni/dolgozni, úgyhogy minél hamarabb el szeretném kezdeni a szaknyelvvizsgát.

Aki letette már ezt a visgát vagy jobban jártas a témában, el tudná mondani nekem a véleményét? Hasznos lehet? Milyen nyelvvizsga központban tette le a vizsgát, és milyen könyvből tanult rá? Illetve elegendő otthon a saját felkészülés, vagy keressek egy tanfolyamot?



2019. jún. 19. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Addig nincs értelme jogi szaknyelvvizsgát tenni amíg nem vagy tisztában a jogintézményekkel, jogi fogalmakkal, szabályozással. Mi az egyetemen első évben tanultunk jogi angolt (jogtöris stb. alapozó tárgyaink voltak) de totál nem értettük az egészet mert nem volt hozzá meg a jogi tudásunk. Szerintem másodévben, harmadévben éri meg ráfeküdni a szaknyelvi nyelvvizsgára, addigra lesz egy erős jogi alapod és így érteni és alkalmazni is tudod már angolban a dolgokat. Ráadásul itt bejött az, hogy más a jogrendszer ott és itt, így nagyon figyelni kell, hogy milyen fogalmat hogyan és mire használsz, ehhez pedig elengedhetetlen, hogy a magyar joggal ne legyél teljesen tisztában. :)
2019. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Így jobban belegondolva igazad van, addig fölösleges lenne elkezdeni, amíg nem vagyok tisztában magyarul sem a fogalmakkal, nemhogy angolul. Azt hallottam már több embertől is, hogy nekik nehéz volt megérteni és hozzászokni a magyartól különböző, angol/amerikai jogi rendszer felépítéséhez. Akkor egyelőre félreteszem ezt az ötletet. :)
2019. jún. 19. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annál is inkább érdemes másod- vagy harmadévben csinálni, mert akkor lesz rá szükséged. Előtte nem fog érdekelni nagyjából senkit, utána viszont jó pont lesz a cv-ben. Javaslom, hogy felsőfokot csinálj. Az írásbeliben van két szakfordítás, a szóbeliben pedig szaktételek (bírósági szervezet felépítése, common law összehasonlítása a continental law-val, stb). Én profexen csináltam, nem volt vészes de stabil legal english kell hozzá. Nézz valami sorozatot is (pl suits), nekem az adta meg a kezdő lökést :D
2019. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A profex jó, amiről én még hallottam az ILEC, TOLES, de ezek masszívan 40-70 rugó között mozognak, nem kis összeg.

Nyelvvizsga központot megmondom őszintén még nem néztem, nekunk az egyetem segit ebben.

Az időben egyet tudok érteni a többiekkel.

Van angol nyelvterületről beszerezhető tankönyv, mi abból tanultunk szakmai idegen nyelven, viszont ami nagy gond és hiány szerintem, hogy megfelelő magyar-angol szakmai szótár nincs piacon, szoval érdemesebb egynyelvű szótárból készülni eleve. Ami meg nehez lesz, előre szólok, mert nem ismered még az intézményeket. Vannak tárgyak, mint alkotmanyjog, amiből tanuljuk a többi angolszász es nemet területek jogintézményeit, de nem könnyű befogadni, és a szakmai nyelv sem egy könnyű menet.

A könyvek és sorozatok, filmek jo döntés, illetve jogeseteket, szerződéseket olvasni sem árt, en mondjuk egy ügyvédi irodánál dolgozok egyetem mellett, ami miatt rendszeresen találkozok ilyen papírokkal, es amikor elkezdtem az angolt, sokkal többet értettem belőlük mint előtte :D

Nem lehetetlen, de nem is könnyű, sok ido kell majd hozza, de jol fog jönni

2019. jún. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :) Már évek óta szilárd elképzelésem, hogy én márpedig jogász leszek, és volt néhány angol nyelvű sorozat, amik láttán elhatároztam, hogy angolul is szeretnék valamennyit megtanulni majd. Most már azt is tudom, hogy érdemesebb a 2., 3. évig várni vele. :)
2019. jún. 24. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!