Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgázhatok magyarból,...

Nyelvvizsgázhatok magyarból, ha magyar vagyok?

Figyelt kérdés

2019. jún. 27. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarok butaságot mondani, de ezt találtam.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2019. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem vagy magyar állampolgár, akkor esetleg. Ha az vagy, akkor minek? Azt úgy szokták, hogy "Magyar, mint idegen nyelv". Sehová nem számít, semmit nem ér. Ha van rá pár tízezred, csak úgy poénból, akkor hajrá:-))
2019. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, de szerintem az emberek többsége megbukna.
2019. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Kapsz majd egy magyar szöveget, és azt kell magyarra lefordítanod.
2019. jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha állampolgár vagy, akkor lehet, hogy leteheted ugyan, de biztosan nem fog pl pluszpontot érni továbbtanulásnál.

Volt a gimiben anno egy félig lengyel osztálytársam, aki kétnyelvű volt és el is fogadták a lengyel felsőfokját, mivel állampolgársága csak magyar volt. De ha lengyel is lett volna, akkor ez nem lenne lehetséges.

2019. jún. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen, hiszen a nemzeti hovatartozás és a nyelvtudás két külön dolog. De csak akkor érdemes, ha nem magyar tannyelvű iskolában végeztél és igazolni szeretnéd a magyar nyelvtudásodat (pl. külföldön nőttél fel és igazolnod kell, hogy elég jól beszélsz magyarul). Magyarországon pluszpontot csak az idegennyelv-tudás után kapsz, illetve a diplomához sem valamilyen nyelvviszga kell, hanem az idegennyelv-tudást kell igazolnod (pl. nyelvvizsgával, de a külföldön szerzett érettségi vizsga és felsőoktatási diploma a tanítás nyelvének vonatkozásában felsőfokú nyelvvizsgának minősül).


Egyébként ezt a kérdést ez a rendelet szabályozza: [link]

2019. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Kiegészítés #6-hoz: Természetesen létezik akkreditált nyelvviszga magyar mint idegen nyelvből. De ha van magyar tannyelvű intézményben tett érettségid, akkor az már eleve felsőfokú nyelvtudást igazol.
2019. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!