Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ne felejtsem el a nyelvet...

Hogy ne felejtsem el a nyelvet? Többi lent

Figyelt kérdés

Tavaly leraktam németből a középfokú nyelvvizsgát.Most már annyira nem tudom,mert ugye angolt tanulok.Mit tegyek hogy a német is megmaradjon?Ha például mondani akarok egy német mondatot a szavak mindig angolul jutnak eszembe.Nem tudok otthon németül beszélni,mert nem érti senki sem otthon. És nagyon aggódok hogy mi lesz ha angol nyelvizsgam is lesz és a német teljesen eltűnik.

L/17



2019. jún. 29. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát velem is ez volt. Én most sok év után újra elkezdtem tanulni, és nagyon sok mindent gyorsan jön vissza.

Ha nem akarod elfelejteni, költözz ki. :D

sajnos amit nem használsz, az leépül.

2019. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olvass németül cikkeket, könyveket téged érdeklő témában.

Youtube-on nézz filmeket, hallgass zenét, rádiót online.

Szinten tartáshoz ez egyelőre jobb lehet, mint az abszolút semmi.


Érdekel nyelvcsere? Én éppen most tanulok németül, és angolul már tudok. Tehát nálam pont fordított a helyzet. :)

2019. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!