Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így tanulnátok nyelvet? Jó...

Így tanulnátok nyelvet? Jó ötlet vagy nem igazán?

Figyelt kérdés

Több nyelvet tanultam már (pontosabban 5öt), most azokat fejlesztem és tartom szinten. Jelenleg nem is akarok új nyelvet tanulni de később még egy hatodikat bevállalnék.

De egy érdekes kérdésem van:Volt egy srác akibe régen elég szerelmes voltam, egy időre elfelejtettem azt hittem de azért mostanában is megérintett, amikor valami hírt kaptam róla. Külföldi a srác persze. Összejönni már biztos nem fogok vele, de nem tudom el tudnám-e felejteni örökre vagy sem. Nálam ez egy kicsit időszakos dolog, bár tényleg nagy hatással volt rám régebben is még mostanában is. Amúgy már nem tartjuk a kapcsolatot.


Szóval szerintetek jó ötlet tanulni egy nyelvet, ami egy régi szerelemre emlékeztet, vagy nem mert teljesen el kellene felejteni a régi emlékeket? Vagy ha annyira azért nem brutális a sztori, akkor mehet a nyelvtanulás, mert remélhetőleg nem is okoz akkor fájdalmat, ha a srác eszembe jut?

És amúgy például a helyemben, ha lenne rá lehetőség, kimennétek külföldre is akár az adott országba, pár hétre, egy hónapra, egy félévre vagy ezt is hanyagolnátok, mivel ez is rá emlékeztet?

Most még sem anyagi keretem, sem időm nincs új nyelvet tanulni de 1-2 éven belül szeretnék. Több keresett nyelvet tanulok és ez már csak a hab lenne a tortán. Maga a nyelv tetszene amúgy és elég kevesen beszélik, ezért lenne hasznos.

Ti tanulnátok így a helyemben? És amúgy ha valaki megkérdezné, hogy miért szeretnéd tanulni (a nyelvet), elmondanád, hogy régen szerelemből, egy srác miatt kezdted el, csak abbahagytad? Például egy tanárnak, akihez járnál vagy egy másik tanulónak vagy akár az aktuális párodnak.


2019. jún. 22. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak annyi nyelvet van értelme tanulni, amennyit szinten is tudsz tartani minimum középfokon. Én is sok nyelven tanultam életemben, modern nyelvek közül 6-ot, de azt kívánom, bárcsak max. 3-at tanultam volna de azt rendesen.
2019. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 nyelvből van felsőfokú nyelvvizsgám, azokat tartom szinten, illetve az egyetemi tanulmányaim során is naponta használtam ezeket, szóval ezzel nincs gond. A másik kettő még nem középfokon, most azokra fogok koncentrálni. Ez a hatodik nyelv tényleg csak azért lenne, mert tetszik meg ezzel csak akkor szeretnék bármit is kezdeni, ha akkora hatalmas előnyt jelentene. Például ha egy nagyon jó munkához épp az kell vagy ha ezzel nagy előnyre tennék szert, mert kevesebben beszélik. Szóval nem leszek mindenképp rászorulva, lenne nélküle is munkám könnyedén, ez csak egy bónusz.
2019. jún. 22. 22:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Inkább érzelmi szempontból szeretném megközelíteni a kérdést. Ha a második, harmadik vagy negyedik nyelv lenne nekem, ugyanezek a kérdések merülnének fel bennem.
2019. jún. 22. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Erősen túlgondolod.

Én voltam ilyen helyzetben, de fel sem merült, hogy abbahagyjam az adott nyelv tanulását, amikor szakítottunk.

Sőt, 50 km-re a lakhelyétől töltöttem többször több hetet (volt, hogy nyelvtanulási céllal, volt, hogy nyaralni, volt, hogy munka miatt - volt, hogy találkoztunk is, csak a régi idők emlékére, volt, hogy nem).

Vagy tovább tudsz lépni vagy nem, nem ettől függ.

2019. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem miatta hagytam abba, hanem mert valahogy tőle függetlenül csökkent a motivációm meg akkor még a többi nyelvből sem álltam úgy, mint most, meg nem volt elég idő. Ráadásul egyedül kezdtem tanulni és szerintem kitartó lennék de jobb egy tanárral, szóval újonnan lehet keresnék inkább magántanárt. Ha nem is rögtön de egy idő után.
2019. jún. 23. 09:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 07:36-nak a választ. Lehet tényleg túlgondolom, de az is biztos, hogy így sosem felejteném el teljesen.

De attól még lehet egy nap ezzel a nyelvvel lesz munkám vagy lehet oda megyek tanulni vagy ha nem is veszem hasznát de eggyel több nyelvet tudok.

2019. jún. 23. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak szép emlék lehet hogy volt egy szerelem és ez akár ez adhatja a motivációt és kapcsolódik a nyelvehez.
2019. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!