Origó nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van itt valaki aki origó nyelvvizsgát tett? A felkészüléshez lenne pár kérdésem.😃

2019. júl. 2. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég sokan nyelvvizsgáztunk az Origónál, fölösleges privátot írnod mindenkinek, írd ide és segítünk, ha tudunk.
2019. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igaz 😊

Akkor inkább úgy kérdezném,hogy ki hogy készült fel? Mert nem tudom, hogy kezdjek neki. Könyvek segitségével, vagy magán tanárral?

Megvannak a témák amiket kilehet dolgozni? Vagy ott bármit bekérdezhetnek?

Szóval az lenne a kérdésem,hogy célzottan is lehet csak bizonyos anyagokból készülni? Vagy általánosan, minnél jobbnak kell lennem angolból. ?

2019. júl. 2. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim szerint két megközelítése van a vizsgának.

1) Letöltesz mintavizsgákat, megveszel szókincsbővítő könyveket, esetleg más nyelvvizsgák vizsgáit is oldogatod; egyszóval begyakorlod a típusfeladatokat, így nagy meglepetés nem érhet az írásbelin. A szóbelihez azért érdemes legalább párszor összefutni egy nyelvtanárral, egy intenzív tanfolyamra több tízezret kidobni pocsékolás. (Javasolni tudom még a nyelvi érettségis feladatsorokat is, hiszen mindennek megvan a megoldása is, és pl. a szövegértés és a nyelvtan igen hasonlítanak a nyelvvizsgák ugyanilyen feladataihoz.)

2) A másik variáció az, amit mind a négy eddigi Origós nyelvvizsgámnál csináltam: nem típusfeladatokat oldasz, hanem magát a nyelvet tanulod. Idegen nyelven olvasol könyveket, nézel filmeket, erre a nyelvre át is állíthatod a telefonodat, a google fiókodat, stb. Lehet, hogy így nem értem el 80-90%-okat a nyelvvizsgán, de a bruttó nyelvtudásom biztosan több így, mint ha csak a feladatokat gyakoroltam volna be. Persze kombinálhatod is a kettőt.


A lényeg, hogy kezdj el készülni *MA*. Ne halogasd, ne olvass a neten cikkeket, hogy hogyan kell hatékonyan nyelvet tanulni, hanem állj neki *most*. Napi másfél óra alatt csodákat lehet tenni.


A témák általában meg vannak adva, a nyelvvizsgák honlapjain elérhetőek. De a B2 és C1 szinteken légyegében már minden témához hozzá kell tudnod szólni, az élet legtöbb területét lefedik.

2019. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a választ
2019. júl. 3. 11:46
 5/8 anonim válasza:
Én tegnap szóbeliztem angolból középfokon. Magamtól készültem fel könyvekből. Szóbeli elott 4-5 nappal kezdtem el készülni magára a szóbelire és 42 pontom lett. Viszont suliban szinte mindig kitűnő voltam angolból szinte semmi tanulással, mert majdnem minden rám ragadt az órán. Sok sikert a vizsgádhoz👊
2019. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia:) én ma voltam írasbelin, tegnap volt a labor, azelőtt szobelizem és 39 pontom lett, ami 78%.

Én egy másfél héttel azelőtt kezdtem el tanulni. Szerencsére az Origo oldalán megvannak adva azok a témák amiket kerdezhetnek. Ha ezeket kidolgozod egy jo angol nyelvű könyvből(pl Twenty Three Topics) akkor sok veszteni valód nem lehet🙂 feleslegesnek tartanám a maga tanárt mivel az egyik baratnom is magantanarhoz járt és egyrészt egyáltalán nem könnyítette meg a dolgat, es kevesebb pontja is lett nálam pedig én nem jártam tanarhoz(természetesen a tanár nem elég, készülni is kell)

Egyertelmuen tanulnod kell ra, viszont altalanosan is kerdezhetbek néhány dolgot pl. a velemenyed, tőlem azt kérdeztek mi a Véleményem arról a magyarokról akik sokat isznak és dohányoznak. Típus és véletlen kérdésekre számíthatsz, de ha tanulsz becsületesen biztos meglesz🤗és ott van meg a kepleiras és a párbeszéd amin nagyon sok múlik, szoval hajrá

2019. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kamu az egesz.. ha pest kozeleben mesz szinte biztos hogy meghuznak. Direkt lehuzzak a pontokat. 2-szer huztak meg naluk.. a 2. utan elmentem mashova ahol 92% os lett.. Ugyhogy ennyit az Origorol. Es ezt ugy mondom, hogy en eleg sokaig ragaszkodtam hozzajuk.
2019. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat😊

Utolsó, akkor te melyik vizsgát csináltad az Origó helyet?

2019. júl. 7. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!