Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerulhet tanulas nelkul a...

Sikerulhet tanulas nelkul a felsofoku nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
12dikes vagyok,iden erettsegiztem kozepszinten angolbol ,90 szazalek lett.A kozepfokum 80 szazalek lett.

2019. jún. 29. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát így látatlanban el nem döntjük, mennyire tudsz angolul. Az összes nyelvvizsga-központnak vannak a neten minta-feladatlapjai megoldásokkal, töltsd le őket, és meglátod, meg tudod-e oldani.
2019. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan szinten is tudsz angolul, hogy nem kell átismételned semmit, akkor is érdemes begyakorolni a feladatokat. A nyelvvizsgán sokan azzal veszítenek időt, hogy nem tudják pontosan, mi a feladat vagy mi az elvárás egyes részfeladatoknál. Szóval tanulás nélkül lehet felsőfokúd, de nézd át a választott nyelvvizsga típus-feladatait.

Azt már csak csendben teszem hozzá, hogy 90%-os középszintű érettségivel meg 80%-os B2 nyelvvizsgával én nem mennék neki tanulás nélkül a felsőfokúnak.

2019. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Hat a 90% kozepszinten keves lehet sajnos. Nekem nemetbol lett 95%, szinten kozepen, es melle tettem le a kozepfoku nyelvvizsgat, a felsot meg egesz egyszeruen eselytelennek iteltem meg. Ha emelten is hasonlo szazalekot tudsz produkalni, akkor erdemes megprobalni😁
2019. jún. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Szinte kizárt.
2019. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a nyelvvizsga nem csak a nyelvtudást méri, hanem azt is, mennyire jól gyakoroltad be a típusfeladatokat, különösen igaz ez az írásbelire. Simán lehet, hogy tárgyalóképes vagy angolból, mégis megvágnak...
2019. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most nem azert, de csak nem annyira nehez, hogy egy 60 szazalekot ne lehessen elerni.
2019. jún. 30. 12:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tenyleg nem nehez, de a kozep angol erettsegi meg olyan nevetsegesen konnyu h siman 97-98%-ot kellett vna irnod
2019. jún. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes készülni a nyelvvizsgára, néha nem elég a mezei nyelvtudás. Mi a férjem munkája miatt költöztünk angol nyelvterületre, én előtte nem tanultam angolul, helyben tanultam meg, mondhatni rámragadt. Nemrég csináltam IELTS nyelvvizsgát, a szóbelim 7.5 lett, ami C1-C2 szint között van, tehát erős felsőfok. Az olvasás és hallás utáni szövegértésem is felsőfokú szintű lett, a levél és esszé írásra viszont 5.5-öt kaptam, ami elég gyenge, és jobbra számítottam. Nem igazán készültem a vizsgára, és később elolvastam, hogy miket várnak el az írás feladatnál, és most már tudom, hogy egy kis készüléssel ez is jobban sikerült volna, mert egy csomó apró dologra kell figyelni, ami plusz pontot ér.
2019. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Én 14 évesen írtam 80%os közepet 16 évesen 82% os felsőt 90%os emelt szintű után, kereken 0 tanulással, még órára se jártam se iskolában, se sehol. De ismerek olyat aki most (18 évesen) bukott el középen, pedig 10 éve tanul mint a güzü. Volt olyan, aki szart se tud angolul, és valahogy 80%os közepet írt. Olyan is volt, aki amerikában élt 10 éves koráig és anyanyelvi szinten beszél, de mivel kötelező egy nyelvi érettségi ígér egy angol közepet, 90%ra. Szóval teljesen megjósolhatatlan, de ha magabiztos vagy a tudásodban, és úgy gondolod hogy élesben semmilyen téma nem okoz gondot, akkor azt gondolom hogy sikerülhet.
2019. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!