Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az origó szóbelinél a...

Milyen az origó szóbelinél a vizsga? Leállítanak, ha eleget beszéltem, miket kérdeznek, nektek milyen szituációt kellett eljátszani, és milyen képek voltak? Az "irányított beszélgetésnél" kérdeztek, ha igen, miket?

Figyelt kérdés
Tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, köszönöm a válaszokat!

2019. júl. 12. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt nehéz, elején csak alap dolgokat kerdezgetnek, kicsit beszélgettek. Utána van egy kép, arról beszélsz, utana meg van egy szituáció, pl veszel egy nadrágot a boltba de utana kiszakad és visszamesz,roviden. Ennyi, ne parazz. Sima lesz.
2019. júl. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez tökre tanárfüggő szerintem, nem lehet így általánosítani. De azért elmondom, hogy én utolsó voltam, és sokat segítettek, illetve le is állítottak nagyon hamar. Sokkal többre számítottam, mint amennyit beszélni kellett. Szituációban valakit a tesóm esküvőjére kellett meghívnom és arról beszélni milyen ajándékot vigyen.
2019. júl. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én július 5-én szóbeliztem, szóval elég friss élményeim vannak. Kb. 15 perc volt a vizsga. Az irányított beszélgetés vette el a legtöbb időt, be kellett mutatnom magam, a hobbimról kérdezgettek, lakóhelyemről, boltokról, össze kellett hasonlítanom a kisvárosomat egy nagyobb várossal. Képleírásnál 2 kép közül választhattam, az egyik egy futóverseny volt, a másik képen pedig egy lány volt kuytával a kezében egy parkban. Az utóbbit választottam. Arra figyelj, hogy a kép témájáról beszélj és ne csak arról amit látsz rajta. Mondjuk ezt majd mondani is fogják. Én az évszakokról kezdtem beszélni, mert ősz volt a képen és ez jutott eszembe. A szituációmnál szerencsém volt, egy barátnőmnek kellett tanácsot adnom hogy milyen sportot űzzön.

Egy jó tanács: beszélj folyamatosan, bármiről ami eszedbe jut, ez a legfontosabb. Sok sikert a nyelvvizsgához! 😃

2019. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!