Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga eszperantóból...

Nyelvvizsga eszperantóból (hol, hogyan, mennyi idő alatt, tapasztalatok)?

Figyelt kérdés

Olyanok hozzászólására lennék kíváncsi, akinek személyes tapasztalata van, vagy rokona/ismerőse nyelvvizsgázott. (A nem mész vele semmire hozzászólásokat mellőzzük).

Nekem csak diploma miatt kellene, angolból megértetem magam, de nyelvvizsgához kevés, ott elment a motivációm...

Aki eszperantót tanult, online tanulta (online tanfolyam), skype-on vagy eljárt tanárhoz? Mennyi időbe telt megcsinálni, mennyit foglalkoztál vele?

A nyelvvizsgáról is érdekelnének tapasztalatok, főleg a szóbeli részről és a magnóhallgatásról (milyen téma, mennyire volt nehéz stb.)



#nyelvtanulás #nyelvvizsga #eszperanto #esperanton
2019. júl. 13. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anyukám abból nyelvvizsgázott, szintén diploma miatt. Idegen volt a nyelv neki teljesen, előtte oroszt tanult. Nagyon régen volt már, nem sokra emlékszem. Arra viszont tisztán, hogy itthon tanulta egyedül, egy csomó szókártyával.

Szerintem azonban jobban járnál az angollal. Azt nem a nulláról kezdenéd és utána sokkal hasznosabb lenne. Ha azt a kb 1 évet az angolra szánnád, biztosan sikerülne.

Persze ez csak az én véleményem, támogatlak mindenben, kedves kérdező.😄 Az való igaz, hogy talán a leggyorsabban megtanulható nyelv. Erre a célra szuper.

Sok sikert!

2019. júl. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magyar eszperantó szövetség által szervezett tanfolyamra iratkoztam be pár éve szeptemberben és decemberben lenyelvvizsgáztam sikeresen. Esténként elég sokat tanultam de azért mázli is kellett.
2019. júl. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokon beszélem.

A középfokhoz 3-5 hónap kell, nagyon nagy általánosságban, de ha más nyelveken nem beszélsz, akkor kell a tanár hozzá, mert nincs tapasztalatod hatékony nyelvtanulásban.


Felsőfokhoz személyes véleményem szerint kell az 1 év, ha nem a mázlira akarod bízni az eredményt.


Skype is lehet hatékony, de a legjobb a személyes találkozás az oktatóval.


Én beszélek több más nyelven is, így egyedül tanultam (nem papír miatt, hanem mert érdekelt). Én sokat foglalkoztam vele, főleg eleinte, napi több órát. Gyorsan tanulható, de tanulni KELL! Sokan esnek abba a hibába, hogy azért, mert azt hallották, hogy könnyű, lazán veszik. Nem szabad, ez is egy nyelv,ami igenis tanulást igényel, csak hamarabb látod az eredményét.


A nyelvvizsga teljesen olyan volt, mint más nyelvekből, ha rendesen készülsz, meg tudod csinálni. De ezt sem szabad félvállról venni, nem adják meg a két szép szemedért, csak azért, mert ez "csak" eszperantó. Tudni kell.

2019. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!