Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szerkezet az alábbi...

Milyen szerkezet az alábbi mondat? Az attached szót nem értem, minek a végére az az ige, nélküle is értelmes lenne. Vagy, ha már hozzá van téve miért múlt időben? Each bedroom has its own private bathroom attached.

Figyelt kérdés
2019. júl. 14. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért van múlt időben, mert “hozzá van csatolva”, ez passzív szerkezet -> múlt idő.


És valóban anélkül is értelmes lenne, inkább csak ilyen nyomatékosító funkciót lát el.

2019. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
"Bathrooms are attached to each bedroom", ebből lett a fenti "has it attached" passzív szerkezet. Nem tudom, az első miért keveri ide a múltat, közé sincs hozzá. V3 és kész.
2019. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Talán mert a múlt idős alak és a passzív megegyezik? Erre értettem, nem arra, hogy múlt időben lenne a mondat :D

2019. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ez nem sima passive, hanem passive causative , nem?
2019. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem causative. Legalábbis szerintem.
2019. júl. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!