Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdtem olaszul találni....

Elkezdtem olaszul találni. Hol találok szószedetet, ami feldolgozza az egyes témaköröket?

Figyelt kérdés
valami hasonló könyv kéne, mint angolból a twenty but one.

2019. júl. 15. 04:50
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én antikváriumból vásároltam egy halom Móricz György féle könyvet + Herczeg Gyulától. Valamint nagyon jó még a tanuljunk gyorsan olaszul Király Rudolf-tól. Időben már annyira nem aktuálisak, mivel 70-es évekbeliek :), de a témakörök nagyon jók. Amúgy alapozásnak a Király R. gyors olasszal kezdtem, és úgy bővítettem ki Móricz-zal.
2019. júl. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vmi modernebb kéne, és ami neten elérhető.
2019. júl. 15. 07:36
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem hinném, hogy a modernség olyan fontos lenne, az alapokhoz. Én ezekből a könyvekből, teljesen autodidakta módon tettem le a középfokút. De, ha már lepontoztál, nem segítek többet, pedig még van egy-más a tarsolyomban. Kapard ki magadnak a gesztenyét!
2019. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

húha... eszedbe sem jut, hogy más is pontoz, nemcsak én?


sztem igenis fontos, hogy modern anyagokból tanuljunk, mert a nyelv változik, a szókincs módosul, gazdagodik az évtizedek során.


és hidd el, nem fogok kardomba dőlni, nem rajtad fog elbukni az olasz projektem.

2019. júl. 15. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen van: Nagy Mária Olasz-Magyar Tematikus Nyelvvizsgaszótár, A1-B2 szint; található pdf-ben és papír alapon is
2019. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2019. júl. 15. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszoló jó könyveket írt, de mi szükség volt erre a beszólásra? Nyilvánvaló,hogy itt elég sokan pontoznak, honnan vette,hogy a kérdező volt?


Ettől függetlenül ajánlom a 1000Domande,1000 Risposte könyvet, Dr.Király Klára -Készüljünk az olasz szóbeli nyelvvizsgára! köteteket is.

2019. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A beszólásra azért volt szükség, mert egy köszönöm! szó hiányzik a válasza előtt! Másrészt ilyen ember a válasza alapján, sosem fog megtanulni semmilyen nyelvet, mert életképtelen, nem kaparja a gesztenyét, mástól vár ötleteket, a helyett, hogy maga kutatna, és még csak a fáradságot sem veszi. Hát persze hogy nem dől a kardjába, nem is érdekli igazán...
2019. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!