Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tanultál meg...

Mennyi idő alatt tanultál meg angolul?

Figyelt kérdés
Féléve tanulok angolul, de még nem sikerült eljutnom a B1 szintre. Tanulok könyvből, duolingóból, nézek filmeket is angolul angol felirattal, de mindezek ellenére is úgy érzem, hogy nagyon lassan haladok a tanulással. Minden nap legalább 1 órát foglalkozom a nyelvvel, általában ennél sokkal többet szoktam 2-3 órát. Sajnos angolul nem tudok senkivel se beszédet gyakorolni, ami pedig tudom hogy fontos lenne. Más is volt már hasonló helyzetben? Nektek mennyi idő kellett, hogy alapfokon megtanuljátok az angolt?

2019. júl. 16. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 8 éves koromtól youtuberól szedtem össze angoltudást, szóv igazából fel se tűnt, de 14 évesen felsőfokoztam. Ha másik nyelvre gondolok, spanyolt pl 3 éve tanulok heti 1 órában, és lassan eljutok a B2 szintre. Szerintem amúgy intenzív angol tanulásnál a 2-3 év kb középszintig már jó idő. Beszélgetésre ajánlom a Tandem appot, ahol egymást lehet nyelvekre tanítani.
2019. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából nekem 6 év volt mire elértem arra a szintre, hogy szinte mindent megértek amit hallok, olvasok és bármikor át tudnék váltani angolra. Ugyanennyi idő volt a C1 nyelvvizsgáig.

Nagyon konkrétat sajnos nem tudok mondani, én amit tudok az a giminek köszönhetem.

Az alapfokot szerintem 1 fél év alatt értem el, hetedikben. Előtte tanultam angolt de kb 10ig tudtam számolni, tudtam pár színt, köszönni meg bemutatkozni. Utána váltottam sulit és ott elég brutál órák voltak heti 8-9 alkalommal. A tanarunk is nagyon jó volt. Egy év után lett új, aki annyira érdektelen volt számomra, hogy kb semmit nem tanultam csak amit órán hallottam, meg az angol tárgyakra kellett. (Kéttannyelvüs voltam)

12.ig eléldegéltem egy középfokú tudással ami rám ragadt és utolsó évben húztam fel csak a felsőre, de akkor eléggé odatettem magam.

5 perc angol magazint ajánlom, szerintem hasznos dolgok vannak benne. Duolingo is jó, így legaláb hasznosan töltöd a telefonnyomkodós időt. Én a szókártyákat is szerettem.

Kezdésnek angol film angol felirattal szerintem kicsit erős, kezd magyarul, legalább érted miről van szó, de közben meg hallod is angolul. Halgass zenét és nézd hozzá a lyricset próbáld értelmezni, lefordítani.Könyvből a new english file vagy a traveler az ami jó. Nyelvtanra grammarway. A legjobb lenne ha tudnál valakivel gyakorolni, főleg a beszédet, olyannal aki ki tud javítani. Magán tanárban nem gondolokodtál még?

Amúgy ha bármiben kell segítség írj nyugodtan. Legalább én is karban tartom magam és nem csak filmezek idegennyelven.

2019. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!