Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért számít műveltnek aki...

Miért számít műveltnek aki tud franciául?

Figyelt kérdés

Miért nem egyenlő a némettel vagy spanyollal mondjuk?


Többektől is hallottam, hogy a francia kulturáltabbnak vagy elegánsabbnak hat.



2019. júl. 22. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább nehéznek mondanám

Egy angolnál sokkal nehezebb

És Magyarországon nem is beszélik sokan

Talán ezért

Pedig semmivel nem jobb mint az angol

Sőt

Viszont szebb

Én például nagyon szeretem a franciát

Bár ha nem vagy egy nyelvzseni nem megy egyik napról a másikra

2019. júl. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az angol nyelv térhódítása, a német nyelvű területek közelsége (és történelmi okok miatt) a francia nyelv szorult a Magyarországon beszélt idegen nyelvel között a 3. helyre, ha tehát kevesen beszélik, akkor az a művelt, aki ezt a nálunk ritkábban beszélt nyelvet ismeri.
2019. júl. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Nem is tudom. Én közel húsz éve vagyok francia-magyar műfordító, jóformán anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet, de cseppet sem érzem műveltebbnek magamat, mint aki angolból vagy németből csinálja ugyanezt.
2019. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem számít annak, maximum az átlagos tajparaszt számára exotikusabb fél fokkal, mint az angol vagy a német.
2019. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez régről maradhatott a köztudatban, az 1700-1800-as években(vagy talán előtte) franciául beszéltek az úri népek egymás között. Ez ilyen státuszszimbólumnak, műveltségi fokmérőnek számított, de ma már semmivel sem különb, mint bármilyen más nyelven beszélni.
2019. júl. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Valaha a diplomácia, a "művészetek nyelve" volt a fanszia, a mai generációk számára ez már kb. semmit nem jelent, mert az angol, mint közvetítőnyelv tarolt a világon. Nyomokban még talákozni a romantikájával, mikor valami korosabb megmondóember intellektüelkedik és fanszia szavakat használ.
2019. júl. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!