Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Honnan tudom letölteni a...

Honnan tudom letölteni a forgalmi vizsgák útvonalát?

Figyelt kérdés
Kecskeméten tanulok a profi autósiskolánál. Szeretném átnézni itthon, mik a követelmények. Szerintetek honnan tudom letölteni? A honlapjukon néztem, s nincs ott. Esetleg vkinek odaadták? El tudná küldeni?
2010. júl. 13. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

És miután megvan mit kezdesz vele? Mert sztem nem sok mindent ér:D

Amúgy az útvonalakat az oktató is elmondja, de sztem rajta kívül nem lesz olyan hülye, aki megengedi, hogy jogsi nélkül tedd meg a köröket:D


A kresznél még lehet a programmal gyakorolni, de sztem inkább tanulj meg vezetni, aztán minden forgalmi helyzetben megtudod majd csinálni a dolgokat.


Amúgy az útvonalakon van minden, tehát egyirányú út, gyalogos megállók 1000rel, villamos, osztott pályás út, U alakú megfordulás, parkolás, jelzőlámpás, többsávos út, táblás, egyenrangú útkereszteződés, akkor körforgó, ha van, de álltalában mindenféle.

2010. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem azért kell, hogy vezetve gyakoroljam, hanem akkor anyummal vagy vkivel körbe járjuk, mert nem igazán tudom az utca neveket, nem vagyok valami jó ezeknek a megjegyzésében:D Konkrétan fogalmam sincs merre kell menni, még akkor sem ha oda van írva, hogy milyen út például.

Am igen, az oktató elmondja, de csak úgy, h ez is vizsgaútvonal, de hát az egész város az, most én nem tudom, melyik melyik:/

2010. júl. 13. 21:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Az útvonalakat félévente változtatják.Semmi értelme annak h tudd az útvonalakat külön,ott vagy mikor gyakorolsz,jegyezd meg :)
2010. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De nem bírom. Mert konkrétan nem úgy megyükn, hogya kiinduló ponttól a végpontig, mert úgy még menne, hanem elungrunk ide, mert neki elintézni valója van, akkor egy kcisit arra stb. És csak néha megjegyzi, h majd ez is közte van a vizsgaútvonalnak.
2010. júl. 13. 21:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem is adtak útvonalat, sőt nem is húzhattam, egyszerűen az oktató mondta hogy merre menjek.
2010. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Relax. Nem arról akarsz jogosítványt kapni, hogy egy bemagolt útvonalon végig tudsz menni. Csak akkor van értelme az egésznek, és akkor nem jelentesz veszélyt a többi közlekedőre, ha ilyen trükkök nélkül is teljesíteni tudod a vizsgakövetelményeket.
2010. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem hivatásos jogsim van, de nem is értettem, mit kérdeztél? Nincs utvonal. Ami fix, az indulási hely. A többit ugy mondja az oktató. A végén meg az eredményt a vizsgabiztos, aki figyeli a tevékenykedésedet. Erre ügyelj! Feltétlenül, jól láthatóan nézz körül, ha a helyzet úgy kivánja! Hátra is, ha olyan a szitu. A szemforgatást nem értékelik körülnézésnek.
2010. júl. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Azért kérdeztem, mert az oktatómnál láttam egy olyan listán amire be volt számozva, s kb. 20 volt. Mindegyik tartalmazott 3 útvonalat/utcát.. De akkor mindig mondani fogja, h balra menjek stb?
2010. júl. 14. 00:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyugi. Amikor tanulsz a forgalomban vezetni, sőt vizsgán is az oktatód ilyen utasításokat fog mondani, hogy:

- következő kereszteződésnél balra/jobbra

- következő lámpánál balra/jobbra/egyenesen

- a x. számú útra térj rá


Ezek majdnem mind táblázva is vannak, sőt az aszfaltra is fel vannak festve. Az útvonallal sokat nem érsz. Én Miskolcon tanultam vezetni, a 2-es kört (Avas) húztam. Oktató mondta szépen a megszokott útvonalat, vizsgabiztos meg előreszólt, hogy "ez unalmas, menjünk inkább a következő lámpánál jobbra..." és onnantól ő irányított. Olyan helyeken jártam, ami más körökben volt benne, amit húztam, szinte ki is hagytuk =).

2010. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:) Akkor jó, köszi. Remélem akkor nekem is így lesz, mert ha nem, el fogok tévedni:D
2010. júl. 15. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!