Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Emelt szintű nyelvi érettségi?...

Hinimini kérdése:

Emelt szintű nyelvi érettségi? Többi lent

Figyelt kérdés
Milyen az iskolában nyelv vizsgázni? Milyen témából fog számon kérni a tanár? Azt előtte kiadja meg kell tanulni és csak fel kell mondani? Mennyivel könnyebb egy közép iskolában nyelv vizsgázni mint egy nyelv iskolába? Ha meg van a sikeres nyelvi érettségi akkor arról kapni fogok valamit vagy az az érettségibe lesz bele írva? Bocsi ha sok a kérdés
2019. szept. 2. 18:49
 1/3 A kérdező kommentje:
(Angol B2-komplex az az közép)
2019. szept. 2. 18:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Most érettségiről van szó vagy nyelvvizsgáról?

Érettséginél az OH ad ki témaköröket, azokból húzol majd egyet szóbelin, beszélsz róla x ideig és azon kívül majd a tanár is fog kérdezni. Lesz olyan feladat is, ahol képek alapján kell valamit előadnod. Írásbelin olvasási, írási, hallgatási feladatok és egy nyelvhelyességet mérő teszt van, utóbbi kettőt szokták nehéznek mondani. Én letettem a B2-t és az emeltet is és szerintem is igaz, hogy bár az emelt nincs felsőfokú szinten, de nehezebb egy átlagos középfokú nyelvvizsgánál, kb úgy képzeld el, hogy ami utóbbinál 70-80%, az emelten lehet, hogy csak 60-65 körül lesz (ez persze nem törvényszerű, csak a környezetemből és magamból indulok ki. Mindannyian a szóbelivel rontottunk egyébként, pedig nem is egy csoportban, egy tanárnál tanultunk előtte). Érettségizni egyébként nem tudsz nyelviskolában, ha nem vagy már középiskolás, akkor is valamelyikben fogod letenni.

Ami meg a nyelvvizsgát illeti, ott fajtája válogatja, hogy vannak-e témakörök, Origón pl vannak. Euroexamen viszont nincsenek, én is ezt tettem, szimpatikus volt és életszerű. Az írásbelin olvasás, írás, hallgatás (illetve ezt ott a szóbeli részhez sorolják) van, ha kétnyelvűre mész, akkor fordítanod is kell. Szóbelin pedig beszélned kell egy kicsit magadról, kapsz kifejtős kérdéseket (pl hogy színházat vagy mozit szereted-e inkább), egyszerű, kb fél perces szituációkat (pl összefutsz egy rég nem látott ismerősöddel, aki épp most házasodott meg) és mivel páros vizsga (de ha megbeszéled valakivel, akkor együtt is jelentkezhettek és így nem kell egy idegennel beszélni), az utolsó feladatnál közösen kell megvitatni egy egyszerűbb témát, amihez kaptok majd szempontokat.


Ja és ha az emelted 60% feletti, akkor az érettségi bizid egy B2-es nyelvvizsgával lesz egyenértékű.

2019. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja azt meg kihagytam, hogy az, hogy a nyelvvizsgát hol teszed le helyszínileg, az teljesen mindegy. A középiskolákban és a nyelviskolákba. is az adott nyelvvizsgaközpont emberei vizsgáztatnak, csak a helyszín más, én pl Kispesten tettem le az Euro vizsgát egy olyan gimiben, amihez nem volt közöm, ők csak a helyszínt adták, a vizsgáztatók az Euroexam tanárai voltak.
2019. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!