Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » BME építészmérnöki karán van...

Roadkill kérdése:

BME építészmérnöki karán van felvételi elbeszélgetés?

Figyelt kérdés
Osztatlan képzésben kellene :) Nem nekem hanem barátnőmről van szó és ő nem tudja aki megjártas ebben a témában annak nagyon megköszöném hogy ha válaszol.Válaszaitokat előre is köszönöm :)

2020. jan. 8. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Én a helyedben le beszélnem erről a szakmáról. Annyival jobb mérnöki szakma van ami csajként is teljesen élhető. (Építőipar férfiként sem egyszerű. Plusz a fizetés is a leggyengébb a ménöki szakok közül.
2020. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen jobb mérnöki szakmák vannak? Csak kérdem.De nem akarom lebeszélni erről mert gyerek kora óta ez akart volna lenni.
2020. jan. 9. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Építész: [link]


Gépész.:


[link]


Villamos m.:


[link]



Itt a linken van hivatalos fizetési statisztika. Meg tudod neki mutatni, hogy más mérnök szakokhoz képest nagyon-nagyon alul fizetett az építészet.


Pláne, hogy a tervezés (pedig gondolom pont a rajzolgatás tetszik neki) az építőiparban még rosszabb, a gyengébb átlagot is a kivitelezésben (építés vezetés helyszínen meg hasonlóak) huzzák fel erre a szintre. Én is ebben dolgozom sajnos, hidd el oda csaj nem való. Igazi tapló paraxt minden 2. ember.


Nem akarom lebeszélni de építőmérnökként rengeteg építész illetve építőmérnök ismerősöm van. Szinte mind bánja ezt a pályát. Nem rendesen bejelentés, korrupció, alacsony fizetés, szabálytalan túlórák és sorolhatnám. Én választanék valami emberi területet.

2020. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

"Milyen jobb mérnöki szakmák vannak?"


Kb. csak jobb van, és ezt nem csak a fizetés miatt mondom. Építőmérnök, építészmérnök, környezetmérnök, élelmiszermérnök, agárérmérnök a szakma legalja (valamilyen szempontból).

2020. jan. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem,akkor vannak jobb választások :) Na de akkor vissza térve az eredeti kérdésre ha kérhetném.Van elbeszélgetés vagy nincs?
2020. jan. 13. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok BME-s, de szerintem ilyen csak msc-n van.
2020. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a hasznosnak mondható választ.További válaszokat elfogadok még :)
2020. jan. 13. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!