Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ti hany oraval mentetek el...

Ti hany oraval mentetek el forgalmi vizsgazni?

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet, hogy ket het mulva lesz a forgalmi vizsgam, es a vizsga oraja lesz a 70. oram. Az lenne a kerdesem, hogy csak en vagyok ennyire balfék, vagy kozottetek is volt olyan, aki ilyen sok ora utan ment el forgalmira?

Hozzatartozik a sztorihoz, hogy eloszor egy nagyon rossz oktatot fogtam ki, aki 36 oranal meg nem parkoltatott es az elejen az orakat sem tartotta vegig. Es azert 4000 forintos oradijnal mar 5-10 perc is tobb draga. 36 oranal valtottam oktatot es szerencsere az uj mar jo lett.

Meg a masik, hogy anya allandoan piszkal, miert nem tudtam mar 30 oraval atmenni, mikor a noverem es a batyam - akik amugy 15 evvel ezelott csinaltak a jogsit - atmentek 30-32 oraval.Ismerosi korbol es az eddigi oktatoimtol is azt hallom meg azt lattam, hogy 50-60 ora legalabb kell ahhoz, hogy atmenj. Az egyik haverom 40 oraval ment el vizsgazni ugy, hogy mar tudott elotte vezetni. Miert van az, hogy 15 eve - ezek szerint - 30 oraval at lehetett menni, most meg min. a duplaja kell?



2020. márc. 12. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
25
2020. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Legyszi azt is irjatok le, hogy mikor csinaltatok a jogsit es hogy vezettetetek-e mar elotte. :)
2020. márc. 12. 15:27
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
1996, és előtte rutinpályán vezettem
2020. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2019-ben csináltam a B kategóriát. 34 óra vezetés után forgalmi, ott megbuktam. Következő forgalmi 40. óránál, átmentem.

Előtte nem vezettem. Szerencsére jó oktatóm volt, gyorsan felkészített. A bukás ellenére nem volt korai az első vizsgám se.


Szerintem egy átlag képességű embernek 40 óra környéke reális (ha előtte nem vezetett, és ha JÓ oktatója van). Én már a második órán a városban csapattam, tiszta ideg is voltam, de így lehet haladni. Te kifogtál egy szar oktatót, jól tetted hogy leváltottad. Emiatt ne magad ostorozd, sajnos jó nagy sz*pás manapság ez a jogsi szerzés, de túl kell esni rajta. Hajrá!

2020. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tavaly, a kötelező 29 után rögtön vizsgáztam.

Először, én is rossz oktatót fogtam ki, és 6 óra után váltottam (volt 4-5 hónap szünet, mert eltűnt a papírom a postázásnál), utána viszont 23 óra nekem elég volt.

2020. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60, de nem kellett volna. 82 óra után mentem át másodszorra. 2018-ban csináltam a jogsit és soha nem vezettem előtte. Azért van így, mert régen sokkal könnyebb volt vezetni tanulni, nem voltak pl. körforgalmak sem. Anyukám is 30 órát vezetett 40 évvel ezelőtt és anyukám testvére is, aki nem tudja megérteni hogy most már teljesen más mint régen. Felhívta az oktatómat hogy tegyen be vizsgára, úgy hogy tudta hogy én még nem akarok, ezzel olyan helyzet elé állított, hogy nem tudtam mit tenni. Mondtam az oktatómnak, de az volt rá a válasza, hogy neki kötelessége betenni a tanulót vizsgára ha a szülő kéri (nem is szülő és elmúltam 18). Ezek szerint a te anyukád sem érti ezt, de ne foglalkozz vele, az oktatód tudja a legjobban hogy mikor mehetsz vizsgára.
2020. márc. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36 után elsőre sikerült, 2018
2020. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első vizsgám 46 órával volt, meg is buktam.

Következő vizsga 56.órám lesz, a hónap végén.

Az oktatóm nagyon jó, én vagyok figyelmetlen nagyon.

Előtte még sose vezettem.

2020. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Február elején vizsgáztam, nem vezettem előtte, kb. 38 órát vettem összesen. Elsőre sikerült.
2020. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Én még most tartok a 48. óránál kb.

Nem vagy balfék. Kinek több kell, kinek kevesebb. Két ember sem egyforma. Mint ahogy Te sem teljesítessz egyformán minden alkalommal. Én sem vezettem előtte. A kormány előtt is csak akkor ültem amikor takarítottam apukám kocsiját a műszaki vizsgára... Ne foglalkozz a szüleiddel. Ha neked ennyi óra kell akkor ennyi kell. Ha meglesz a jogsid, abba úgysem lesz beleírva, hogy hány órát vezettél...

Néha én is balfékeskedek. Tudom, mit, hogyan, de ha fáradtabb vagyok, akkor szétszórtabb is. Nagyon jó oktatóm van. Nem dicsér agyon, és ha kell, helyre tesz. Nemtudom nekem hányadik óra lesz a vizsga, de 70 óra ki van fizetve. Szóval, inkább menj 70 órával vizsgázni és menj át elsőre, mint bukj 3-4 szer, és akkor azért piszkáljanak otthon. Amúgy, ha pl. 30 óra után megy valaki vizsgára, és bukik kb 4-5 ször, pénzben és kb óraszámban is ott lesz mire levizsgázik, mint pl egy 60-70 órás, szerintem.

2020. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!