Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ti jelentkeznétek az alábbi...

Ti jelentkeznétek az alábbi képzésre ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Heti 50 órát dolgozok. Minden hétköznap hajnali fél négykor kelek és általában délután fél ötkor érek haza. Fél hétkor aludnom kell, hogy fel tudjak kelni, tehát van két órám, de ebből max. 1 órát tudnék tanulásra szánni. A hétvégéim általában szabadok. Emellett néha a munkahelyemen is tudnék tanulni, amennyiben van olyan rész, amit pl. olvasni kell, vagy olyan program kell hozzá, ami a céges számítógépen is telepítve van.


A képzés: [link]


Érdekel a programozás, de nem tudom, hogy menne-e, ilyesmit nem tanultam, és ez a képzés jó lenne arra, hogy kiderüljön, hogy nekem való-e vagy maradjak az eredeti tervemnél.


Szerintetek mennyire lehet nehéz ez a képzés? (Alapvetőel jól kezelem a számítógépet, találok megoldást az informatikai jellegű problémáimra, de ilyesmit sose tanultam.) Ti jelentkeznétek a helyemben? Milyen következménye lehet, ha nem sikerül a záróvizsga?



2020. máj. 12. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Semmilyen esetben nem jelentkeznék erre a képzésre, mivel ez egy vicc. Nem jó semmire. Általános iskola 6. osztályos informatika anyag kb.
2020. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2020. máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen van, úgyhogy nyugodtan jelentkezhetsz, főleg ha a hétvégéid szabadok. Ha jól tudom ennek az elvégzése a feltétele annak, hogy utána államilag támogatott IT képzésre mehess. Tehát ez egy alapozó, egy szintre hozó képzés, mert feltételezem hogy nagyon különböző hátterű emberek szeretnének tanulni.
2020. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez az egész most úgy néz ki, mint ha belinkeltél volna ide egy oldalt, de valójában fingod nincs, mi van leírva benne. Mert hogy minden kérdésedre választ kapsz már rögtön a főoldalon.

"Az online program kb. 8 hét alatt végezhető el, és naponta 2-6 óra elfoglaltsággal jár attól függően, hogy mennyi időt tudsz rászánni, illetve hogy milyen informatikai ismeretekkel rendelkezel."

Van naponta 2-6 órád?


"a tananyag nagyrészt videós útmutatás alapján elvégzendő feladatok végrehajtásából áll"

Tudsz napi 2-6 órát videónézéssel, és gyakorlati feladatokkal tölteni?


8 hét azért viszonylag hosszú idő arra, hogy garantálni lehessen, hogy heti 10-30 órát rá fogsz tudni szánni.

Meg azt is írja egyébként az oldal, hogy ez csak egy alapot ad arra, hogy utáni további tanfolyamokat elvégezhess.


És az utolsó kérdésedre is ott a válasz: A kurzus egy záróvizsgával zárul, amelynek sikeres teljesítése az egyik feltétele annak, hogy a résztvevők 100%-os állami támogatással tanulhassanak tovább a programban elérhető IT-képzések egyikén.

Vagyis ha nem lesz sikeres a záróvizsgád, akkor nem kapsz 100%-os állami támogatást a további tanfolyamokra. Semmi egyéb következménye nincs.

2020. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

#1: örülök, hogy ti ilyeneket tanultok, nekem ezt a tudást magamtól kellett megszereznem, mert szart se tanítottak a suliban :D

Amúgy ez pont arra jó, hogy ha ezt sikeresen elvégzed, utána ingyen tanulhatsz komolyabb dolgokat is.

2020. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1-es, nem tudom, te hová jártál iskolába, nekünk annyit tanítottak programozásból, hogy az Imagine Logo-ban hogy kell megrajzolni egy házat a teknőssel. :D Ezt pont hatodik osztályban tanultuk, utána többet nem is foglalkoztunk vele, még a gimis informatikaórán se.


#4-es, ezeket nyilván elolvastam, de arra vagyok kíváncsi, hogy más mit tenne a helyemben. Erre nem hiszem, hogy a belinkelt oldalon választ kaphatok.


Ha csak a számokat nézzük, akkor heti 5 órám plusz két teljes napom van, amikor tudok videókat nézni. A gyakorlati feladatokat nem tudom, hogy milyen programban kell megoldani, ha el tudom őket végezni a céges számítógépemen, akkor arra a fentieken felül van még napi plusz 1-2 órám. Szóval legrosszabb esetben is össze tudok kaparni heti 10 órát, de az érdekelne, hogy más bevállalná-e, hogy ennyi munka mellett még tanuljon is.


Azt is láttam, hogy ez csak alapot ad, de nem mindegy, hogy mit tekintünk alapnak. Nekem alap, hogy jól kezelem az excelt, anyukáknak meg az az alap, hogy be tudja kapcsolni a számítógépet. Pontos leírást nem találtam az oldalon, így csak találgatni tudok.


A következményekkel kapcsolatban leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy sikertelen záróvizsga esetén kell-e valamit fizetni. Ezzel kapcsolatban nem láttam semmit az oldalon. Az egyértelmű, hogy a további képzéseken ebben az esetben nem vehetnék részt.

2020. máj. 12. 08:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan sikertelen vizsga esetén nem kell fizetni. Ha bizonytalan vagy, hogy mit csinálj, akkor vágj bele! Főleg, hogy ingyenes.

Az viszont valóban nincs kifejtve az oldalon, hogy a záróvizsga utáni tanfolyamok milyen jellegűek lesznek, viszont van egy elképzelésem:

felépítettek egy ilyen rendszert, ami tesztel egy alap tudtást ahhoz, hogy ne menjen állami támogatással minden jött-ment programozói képzésre, aztán ha ezen sikeresen levizsgázol, akkor megkapod az állami támogatást, viszont azt már nem ők, hanem országosan különböző oktatási központok fognak tartani, akiknél viszont nagy esélyt látok rá, hogy vagy nappali rendszerben fognak működni (vagy ahogy beosztja az adott oktatási központ), és/vagy feltétele lesz, hogy munkanélküli legyél.

2020. máj. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagj bele. Heti 50-et dolgozol, de kelestol hazaerkezesig 65 ora, ez nem tunik tul konnyunek. Nem tudom mennyit keresel, de lehet programozokent tobbet, kevesebb oraban. Ha tomegkozlekedsz ott is tudsz videokat nezni.
2020. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Munkanélküli nem szeretnék lenni, biztos munkahelyem van, egy képzésért se mondanék fel. Rendszeresen bejárni se tudnék egy tanfolyamra. Viszont szeretnék megtanulni programozni, egy csomó feladatomat megkönnyítené. Már az is nagy segítség, hogy excelben rögzítek pár makrót, de szeretnék többet tudni. A weboldalak készítése persze nem ugyanaz, de talán utána könnyebb lenne azt megtanulni, ami nekem kell.


Hát nem tudom. Még gondolkodok, hogy jelentkezzek-e. Jó lenne többet tudni arról, hogy mit fognak tanítani, illetve hogy a képzés sikeres elvégzése után milyen további lehetőségeim lesznek.

2020. máj. 12. 09:51
 10/12 A kérdező kommentje:
Mezőgazdasággal foglalkozó cégnél dolgozok. Bár én az irodában ülök egész nap, de a fizikai munkásokkal együtt jövök dolgozni és megyek haza. Csak a főszezonban dolgozunk ennyit, télen csak 30, néha 20 órát dolgozunk egy héten. Tavaly decemberben be se kellett menni. Helyi viszonylatban nem keresek rosszul, bár tény, hogy programozással többet keresnék.
2020. máj. 12. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!