Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a véleményetek a Karinthy...

Mi a véleményetek a Karinthy Frigyes Gimnázium (Bp.) matematika és természettudományos specializációiról? !SOS!

Figyelt kérdés

Ma estétől lehet leadni a rangsort, hogy milyen specializációra menjek.

Nos, a humánt jelölném elsőnek. Viszont nem tudom, hogy a matekot, vagy a tt-t rakjam előrébb. Eddig a tt-re gondoltam, viszont most a matek is bejött a képbe (hármat lehet jelölni).

Akik ezekre a specializációkra járnak, mit gondolnak róla?

Kérlek segítsetek!

Rosszindulatú hozzászólásokat nem kérek.

A válaszokat előre is köszönöm! <3



2020. máj. 20. 12:53
 1/3 anonim válasza:
100%

A leírás alapján feltételezem, hogy az angol-magyar kéttannyelvű tagozatra nyertél felvételt. Szívből gratulálok hozzá!


Nem tudom, hogy mennyire ismered a Karinthy oktatási rendjét. Ezen a tagozaton három osztály indul: egy matekos, egy humán-természettudományos és egy média-infós. Én a matek specializációs osztály végzős tanulója vagyok, így elsősorban ezzel kapcsolatban tudok nyilatkozni.


A specializációk általánosságban azt jelentik, hogy az adott tárgyból a tanmenet szerinti alap óraszámon felül bizonyos tantárgyakból megnövekedik az óraszám. A matek specializáción például ha jól tudom ez heti plusz két matek órát jelent (minden évben). A természettudományosnál nulladikban ez extra laborgyakorlatokkal is jár. A ttk a te esetedben talán azért lehet előnyösebb, mert egy osztályban lennél a humánosokkal, amit a legjobban szeretnél, így talán könnyebben találkoznál hozzád hasonló gondolkodású emberekkel.


Remélem, hogy segítettem valamennyire. A döntést nem szeretném meghozni helyetted, mert ez elsősorban a te személyiségedtől és érdeklődési körödtől függ. Én abszolút nem bántam meg, hogy a matematikát választottam, de engem mindig is érdekelt ez a tantárgy. Ha van még bármilyen kérdésed az iskolával vagy a szakokkal kapcsolatban, nyugodtan írj.


Sok sikert kívánok a továbbiakban!

2020. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gratulálásod és a válaszod is, ez nagyon sokat jelent nekem!

Végül a humánra mentem.

Azt szeretném még kérdezni, hogy ha esetleg nem jönne be ez a specializáció, akkor van lehetőség változtatni rajta valahogy? Volt már hasonló eset? Vagy faktválasztásig ezen kell maradni mindenképp?

Amúgy mi a véleményetek azokról akik humánra járnak? Jött már az képbe, hogy fúj, humán, meg hogy akik ide járnak esetleg nem olyan jók, mint a többi spec.-re járók? Igazából ettől izgulok, hogy ennek milyen lesz a megítélése....

Köszönöm a segítséged! <3

2020. máj. 24. 14:22
 3/3 anonim válasza:
100%

Elméletben szerintem lehetséges, de nem túl jellemző. Nálunk volt például olyan az első évben, akinek mégsem tetszett annyira a kéttannyelvű oktatás, és átment az emelt angolos osztályba. A kéttannyelvű tagozaton belüli váltás viszont egy kicsit nehezebb lehet (létszámnövekedés, csoportváltoztatás stb.). De ilyennel igazából nem találkoztam, mert a legtöbb embert felveszik oda, ahova szeretne menni. A specializáció meg gyakorlatilag annyit jelent, hogy gyorsabban haladtok / többet foglalkoztok bizonyos tantárgyakkal. Ha szereted a humán tárgyakat, szerintem ezzel nem lesz gond :)


Amiatt nem kell félned, hogy humánosként bármilyen hátrányos megkülönböztetésben lenne részed. Az angol-magyar kéttannyelvű osztályok amúgy is elég szoros kapcsolatot ápolnak a kezdetektől: vannak közös programok, kirándulások. Amikor öt évvel ezelőtt a Karinthyba jöttem, hallottam olyanokat, hogy a matekos osztályba mennek a legokosabbak meg hasonlók... De ez nagy hülyeség, mivel minden osztályban vannak jobb és kevésbé jobb képességű emberek, és akit ide felvesznek az már bebizonyította, hogy mire képes. A humánosoknak valószínűleg nem lesz a kedvence a matek, viszont mi a "matekos" szemléletünkkel sohasem tudtunk olyan szintre fejlődni magyarból, mint ők. Az a lényeg, hogy minden specializációnak megvan a saját erőssége.


A faktválasztásnál egyébként fontos, hogy azokat a tárgyakat válaszd majd, amelyek tényleg a legjobban érdekelnek. Attól még hogy humános vagy, nyugodtan felvehetsz például matek, fizika vagy infó faktot.

2020. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!