Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit tegyek ha pap akarok...

Mit tegyek ha pap akarok lenni? Milyen suliba kell jelentkeznem? Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Ezt komolyan gondolom, a horoszkópom azt tanácsolta hogy legyek pap.

2020. máj. 21. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennél kreatívabb is lehetnél... ah, már a trollok sem a régiek... 😔
2020. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Aki hívő, az nem olvas horoszkópot - legalábbis a normálisabbja :-)

Ugyanis nincs szüksége arra, hogy ezoterikus dolgokból próbálja megtudni a jövőjét - éles ellentétben áll az Istenhittel.


Amúgy teológiai suliba kell menni.

2020. máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2020. máj. 21. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom legtöbb vallás elítéli a horoszkópot, mert mágia ergo boszorkányság. Nálunk katolikus gimiben meg kellett gyónni a horoszkóp olvasást.
2020. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát teologiai suli!

milyen vallásu pap szeretnél lenni?(én is vallásos vagyok)

2020. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A megyéspüspöknél kell jelentkezned, érettségi feltétel de semmi más nem, meglegyél keresztelve, elsőáldozó és bérmálkozó voltál. Aztán kézzel írott önéletrajzot kell beadnod a megyéspüspöknek ahol szeretnél papi szolgálatot teljesíteni, aztán felfognak hívni néhány napon vagy héten belül és egy alkalmassági vizsgálatra kell menned ami kb 3-4 napos, lesz egy "fizikai" ahol megnézik nincs-e valamilyen testi fogyatékosságod aztán lesz egy pszichológiai vizsgálat is ahol megnézik nem vagy esetleg depresszióra, öngyilkosságra hajlamos stb... aztán lesz egy kirándulás hogy megnézzék hogy tudsz társaságban lenni illetve beszélgetni fognak veled a felszentelt papok akik javaslatot fognak tenni a főpásztornál Dr. Erdő Péter bíboros érsek úrnál, utána jön vele és a felvételi bizottsággal egy személyes beszélgetés, amin azon is túl vagy küldeni fognak egy levelet postán hogy felvételt nyertél-e vagy nem, ha igen akkor szeptembertől papnövendéknek fognak szentelni 1 évig leszel az aztán kispap leszel, 2. évfolyamon fogod megkapni a reverendádat aztán összesen 6 év az egyetem, 6 év alatt bármikor eldöntheted hogy valóban pap szeretnél-e lenni vagy sem és bármikor kiléphetsz DE ezt nagyon gondold át mert tudomásom szerint nincs több ilyen hogy visszamehetsz! De ha esetleg elutasítják a jelentkezésedet a következő évben újra megpróbálhatod ami ha jól tudom májusban indul évente. Sok sikert kívánok 🙂
2021. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt hozzáteszem ha azért akarsz pap lenni hogy "munkád" legyen, felejsd is el, a jelentkezéskor már kiszűrik az ilyet, ez egy hivatás, nem egy munka. Csak leírtam 😉
2021. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!