Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A 2 hónapos ingyenes állami...

A 2 hónapos ingyenes állami IT képzés másnak se indult még el?

Figyelt kérdés

Erről beszélek:

[link]

Jelentkeztem május22-ig.

Küldtek linket ahol regisztráltam.

A honlapjukon az van május 25-én elindult:

[link]

De se emailben se a Nexius oldalára belépve nem látok se értesítőt, se semmit. Még nem kezdték el vagy kimaradtam? Ha jelentkeztetek nektek már megy vagy még nektek se semmi?


2020. máj. 26. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyit ez ér, tök mindegy, mikor indul...


Ha tanulni is akarsz valamit válaszd azokat az oldalakat, ahol tudás is van. Van ingyenes normális oktatói oldal is, pl:


[link]


Nem, nem reklám, én is innen tanultam több dolgot is. Nem a Training 360 újraértékesített videóiból, amiért eltehetik a kapott büdzsé kétharmadát.. Én meg erről beszélek:


[link]

2020. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is regeltem, belépek, és azt írja nincs megjelelenìthető tartalom. Ìrtam nekik, azt ìrtàk tovàbbìtottàk egy szinttel feljebb a panaszt, aztànmajd csak lesz vmi. De elvileg én is azt olvastam h másnak működik.
2020. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azért vicces, elvileg ezt kéne megtanulnod hogy hogyan működjön egy weboldal es mindjàrt az elején rossz :D lehet ez az első csináld magad projekt hogy meg kell oldani.
2020. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is jelentkeztem, gond nélkül regisztráltam, és simán elindult, már több tananyag részt is befejeztem.
2020. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakmabeliként kíváncsiságból jelentkeztem, gond nélkül sikerült beregisztrálnom, aktiválnom, "beiratkoznom", tegnap már sikerült végigpörgetnem a tananyagok egy jó részét.


Látom az igyekezetet, hogy próbálnak mindent - kis home office munkaszervezéstant (időbeosztás, online kommunikáció, Microsoft Teams), a Windows egy kicsit mélyebb ismeretét (batch szkriptek, regisztrációs adatbázis), hálózati alapismeretek, informatikai tudatosság, "vállalati" webfejlesztés (front- és backend) alapjai - belegyúrni.


De szerintem a tananyagok (legalábbis idáig) eléggé egysíkúak (az előadások úgy néznek ki, hogy a videó egyik felén egy fazon beszél fehér háttér előtt, a másik felén meg megy a prezentáció), összetömörítettek, gyakorló feladatot/mentorációt idáig még nem láttam (feltételezem az idő rövidsége és a tananyag bősége miatt), bár vannak "könnyű" tesztszerű (jelöld be a helyes válasz(oka)t) témazárók.


Szóval ugyanannyira ambivalens vagyok ezzel (szakmabeliként), mint a gyorstalpalókkal: értem én, hogy az informatika a jövő iparága, meg hogy állítólag "20000 informatikus hiányzik", de ezzel a 120 órányi összezanzásított elméleti videóanyaggal akarnának informatikusokat (webfejlesztőket??? egy eléggé zsúfolt munkaerőpiacon?) képezni olyanokból, akik "újra akarják tervezni" az életüket (és most képzeljük el a kereskedelemből/vendéglátásból leépített dolgozókat vagy az otthon levő kisgyermekes anyukákat!)?

2020. máj. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem. EU-ból jön támogatás, meg az állambácsi is el tud számolni "továbbképzésekre" szép nagy számokat mert hát világjárvány volt (valahol biztos), hogy az "anyukákat és pincéreket" továbbképezze. Vett óccsóért (vagy volt eleve a Tr.360-on keresztül) anyaga, amit kicsit összesűrítettek, meg kidolgoztak egy szuper hitellehetőséget (mert az ugye milyen remek) hogy kicsit tartalmasabb képzést is el tudj ezután végezni, igaz azt nem ők biztosítják, hanem majd a "piaci szereplők, ugye" (ami 5 hónap és pont 2.5x annyit ér, ami még mindig közel semmi),


... a tanulság meg az, hogy 10%-ot (vagy még kevesebb) elköltöttek a szervezésre meg a látszatra, a többiből meg ki tudja mi lesz, talán nyaraló... nem a "pincéreknek és anyukáknak", egyértelműen.

2020. máj. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!