Megérné elvégezni?

Figyelt kérdés

Egy könyvtáros/segédkönyvtáros OKJ képzés elvégzésén gondolkodom, de nem tudom, hogy lenne-e értelme megcsinálni. A képzés persze fizetős lenne, nekem pedig sokat kellene rá gyűjteni. De ha felesleges, akkor nem költeném rá a pénzt.

Van egy anglisztika alapszakos bölcsész diplomám, de nem ebben dolgozom, nem is nagyon lehet munkához jutni vele.

A könyvtáros szakma meg korábban is érdekelt, csak tudom, hogy nehéz bekerülni, és nem túl jó a fizetés sem.

Megérné?

23/L



2020. máj. 27. 11:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Csak kedvtelésnek lenne jó
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha tényleg ez a szakma érdekel, akkor inkább levelezőn végezd el az informatikus-könyvtáros BA-t. De az is lehet, hogy a diplomáddal már mehetnél MA-ra egyből nem teljes kreditértékkel. Ennek érdemes lenne utánanézned a felvi.hu-n vagy az egyetemek honlapján.
2020. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fontolgattam azt is, de nem tudom, hogy készen állnék-e még egy szakdolgozat írására munka mellett. Ezért gondoltam az OKJ-re, mert az egy kicsit talán "egyszerűbb".
2020. máj. 27. 15:10
 3/7 anonim válasza:
100%
Szia! Már egyre kevésbé igaz, hogy nehéz bekerülni. Nagyon kevés a fiatal könyvtáros, szakképzett munkaerőből nagy hiány lesz hamarosan. Én azt javasolnám, hogy jelentkezz egy állásra, próbáld ki, hogy tényleg tetszik-e. A könyvtár pedig támogatja az OKJ elvégzését, ha úgy döntesz, hogy szeretnéd :)
2020. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

De felvennének végzettség nélkül?

2020. máj. 29. 22:33
 5/7 anonim válasza:
100%
Ha van szabad státusz, és nem jelentkezik olyan valaki, aki rendelkezik képzettséggel, akkor lehetséges. Írj nyugodtan, ha lenne még kérdésed, harmadéves vagyok a szakon :)
2020. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 29. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az előttem szólókhoz még azt hozzátéve hogy én ebből diplomáztam idén :) fizetős OKJ-ból azért is jó mert olcsó a többi szakképzéshez viszonyítva, barátságos empatikus környezet. az ELTE BTK informatikus könyvtáros szakon meg nagyon színvonalas képzés van és könyvtörténet szakirány is ahol lehet tanulni latinul illetve a kódexekről bővebben. nagyon ajánlom neked. ^^ ja, ez a nappali. nem utolsó sorban: ad egy illúziót a cégeknek hogy informatikus is vagy, mivel benne van a diplomád nevében :)
2020. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!