Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van értelme csak tanúsítványt...

Van értelme csak tanúsítványt (nem OKJ, nem iskolarendszerű) adó képzéseket végezni?

Figyelt kérdés
Vannak nagyon hangzatos tanfolyamok, amelyek nem adnak tulajdonképp végzettséget, hanem egy tanúsítványt. Ha egy ilyet végzek el, annak van értéke a munkaerőpiacon? Kétségeim vannak, mert ezek nem nyilvántartott végzettségek, így szerintem ez olyan, hogy kitalálok egy képzést, elkérek érte x pénzt, adok egy A4-es papírt, de nem jó semmire. Nem így van? Minőségirányítási képzések érdekelnének és itt látok nagyon sok ilyet. Pl metrológia. Egy metrológus szakmérnök 3 félév az egyetemen és feltétele valamilyen mérnöki diploma. De találtam egy "metrológus technikus" képzést, bárki részt vehet rajta és ad egy tanúsítványt, de ilyen szakma nincs. Ugyanez a "minőségügyi munkatárs". Engem érdekelnének ezek, mert minőségirányítási területen szeretnék dolgozni, de nem tudom, kidobott pénz-e ilyeneket végezni, lehet-e vele munkát találni?

2020. jún. 15. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Konkrétan ezt nem ismerem, de vannak olyanok, amiket igen, és érdemes is elvégezni.

Ilyen például a koordináta méréstechnika, vagy akár a belső auditor.

De önmagában nem piacképes, viszont megfelelő tapasztalat mellett határozottan előnyt jelent.

2020. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok, amik többet is érnek egy diplománál. Online képzésből is van olyan, ami sokat számít. Csak az oktatás formája és a kapott papír nem feltétlenül jelenti azt, hogy értéktelen, sőt!


Meteorológiában nincs tapasztalatom, de IT-ban igen, és ott gyakori az ilyen.

2020. jún. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!