Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van értelme az OKJ-s grafikusi...

Van értelme az OKJ-s grafikusi képzésnek?

Figyelt kérdés
Lehet vele boldogulni? Lehet vele munkát találni? Mik a felvételi követelmények? Milyen szinten kell tidni rajzolni és festeni?

#képzés #grafikusi
2018. szept. 15. 21:53
 1/2 anonim válasza:

Persze, én 2 éve végeztem, és már a tanfolyam végzése közben jött innen-onnan munka. Miután megkaptam a papírt, kerestem állást is.


Felvettek volna 2 grafikai stúdidóba is az első hónapban, de mivel jöttek megkeresések, úgy döntöttem, inkább magánvállalkozó leszek.


Annyi megrendelés jött ismerősök és ajánlások által, hogy kiváltottam a Katás vállalkozói igazolványt már a 4. hónapban.


Már így is többet kerestem (olyan munkával, amit szeretek), mint az előző munkahelyemen, de tudtam, hogy az ismerősök és elégedett ügyfelek ajánlása nem tart ki a végtelenségig, ezért kb. egy év után megbíztam egy marketingest, aki új ügyfeleket hajt fel nekem. Annyira nem olcsó, de szinte azonnal éreztem a hatását az ügyfelek számában. 80 ezer forint egy hónapban a teljes marketing szolgáltatása minden hirdetéssel, de 300-400 ezernyi munkát hoz minden egyes hónapban (ezen felül persze mindig van pár megrendelő, aki ajánlásból jön). Úgyhogy elégedett vagyok. Heti 4 napot dolgozom, de több ügyfél nem is kellene, ez így elég nekem.


Rajzolni és festeni amúgy nem kell tudnod. Én sem tudok. Ez alkalmazott grafika, számítógépen dolgozol.

2018. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon bíztató! Sok sikert neked!
2018. okt. 7. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!