Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jogosult vagyok ingyen OKJ-re,...

Jogosult vagyok ingyen OKJ-re, hogy működik ez?

Figyelt kérdés

A helyzetem kissé összetett.

Szerbiában fejeztem be a középiskolát. De le kellett érettségiztek Magyarországon is. Érettségi után egyetemre irakoztam be Budapesten, jelenleg is egyetemi hallgató vagyok.


Hallottam olyat, hogy az első OKJ ingyenes. Ez azokra is vonatkozik, akik elkezdtek egyetemet?



2020. júl. 3. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. De csak iskolarendszerű nappali vagy esti képzést fizet az állam (2 szakmát), a hétvégi tanfolyamot pl nem.
2020. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha esti képzésre jelentkezem az ingyenes?
2020. júl. 3. 12:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha állami iskolában végzed, akkor igen.
2020. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. És ezeknek kb mennyi az időtartama? Van olyan amit egy év alatt el lehet végezni?
2020. júl. 4. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát elméletileg jövőre már mindegyik 2 éves lesz, és csak ilyen állami iskolarendszerben indulhat.

Nézz utána annak a szakmának, ami érdekel, le fogják írni a képzési időt is. Utóbbi most még intézményenként is eltérő lehet.

2020. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jelenleg két OKJ képzés is ingyenes amennyiben azt nappali vagy esti képzésben végzik el. Lehet akár diploma után vagy egyetem mellett is végezni.
2020. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!