Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetek természetgyógyász?

Hogyan lehetek természetgyógyász?

Figyelt kérdés
Milyen egyetemet/tanfolyamot kell elvégezni hozzá?

2020. júl. 7. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyetem nincs hozzá, de szerintem OKJ sem.

Keress a neten tanfolyamot, annak a végén kapsz róla egy oklevelet, de mivel az egész természetgyógyászat nem egy hivatalos dolog, az oklevél sem egy államilag elfogadott szakma lesz.

Ha tényleg ilyen irányban szeretnél mozogni, esetleg felsőoktatást végezni de úgy, hogy ne csak egy humbuk oklevél legyen a kezedben, akkor menj el gyógynövénytermesztőnek. Azt hiszem biológia alapszak után lehet ilyen irányba szakosodni.

2020. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 Én úgy tudom, hogy ennek van egy államilag elfogadott része:

" A természetgyógyászatról szóló rendelet értelmében egyetlen természetgyógyászati iskola sem adhat közvetlenül államilag elfogadott képesítést. A rendeletnek megfelelően az államilag elismert szakképesítés az akadémia elvégzése után az Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ által felállított vizsgabizottság előtt letett vizsgával szerezhető."

2020. júl. 8. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!