Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ-s tanfolyamon mennyit...

OKJ-s tanfolyamon mennyit keres egy oktato?

Figyelt kérdés

Adott egy OKJ-s kepzés, ami Unios felzárkoztatatási program keretében valósul meg pályázati pénzből. A tanfolyami képzési ütemterv több modulból áll össze, így mindig más-más oktato jon be. A kérdésem az, hogy kb mennyi pénzért vállalnak el egy-egy ilyen képzést?


Példa: Az első modul három napos volt, napi/6 órával. Úgynevezett foglalkoztatási alapismeretek óra, amin igaziból munkajogi dolgokat beszélgettük át az oktatóval. Vajon mennyit kereshet egy ilyen 3 napos reggel 8tól délután 14-ig tarto oktatás alatt? Es ez vidéken Pécsett. Nem kell forintra pontos. Csak megközelítőleg, mi az a pénz amit egy ilyenre elkérhet?


2020. júl. 16. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez ilyen ECDL EU-s téma?

Ismerősöm ilyeneken tanít. Ő egy napra (ami egy óra), 30 ezer forintot kap. De ez azért van, mert nem tartják meg az órát, csak lepapírozzák, a diákokkal meg aláíratják az egész hetes jelenlétit. Mindenki több pólót hoz magával, majd más-más dátummal ruhákkal lefotózzák az osztályt, akik ezért cserébe 5 ezer forintot kapnak alkalmanként. (Néhol a tabletet ajánlják fel a képzés végére). Ezeket az egész országban művelik.


Szóval ilyen is van. Ha rendesen legálisan adják le a tanítást, akkor azt hiszem 2-3 ezer körüli összeg per óra..

(Tudom ezeket, mert szívességből pár órát helyettesítettem, de az első eset az valami förtelem hogy mi megy ott..)

2020. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A tanfolyam neve szamitogép szerelő es karbantartó tanfolyam. Unokatesom mar tobb tanfolyamon volt, aranykalaszos gazda stb.. ott volt ilyen is amit te mondtál, csak a kepzesszervező hozott be zsákban ruhákat amiket fotozas kozben kellett váltogatniuk. Unokatesom elmondasa szerint, kitudja még hányfele tanfolyamra berakták oket. A Jelenlegin amin enis vagyok, be kell jarni, próbálják játszani a szigorkodósdit..de átlátunk a szitán. Itt is napjába tobszor feljonnek fényképezni miket. Heti 2x alkalommal, kedden-csütörtökon hoznak fel hol szendvicset, hol péksütit enni+ valami ásványvizet ital gyanánt. De a lényeg amit teis mondtál az ugy van ahogy leirtad.


Ezert kerdeztem, hogy vajon mennyit kereskedhetnek velunk?


Igazábol mi is a penzert ülünk be, amit kezbe fizetnek, csak érdekel hogy mekkora csalás megy a háttérben :)

2020. júl. 18. 00:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Ooh van benne csalás bőven anyagilag is, ne aggódj :D

Ugye a tanárnak akit említettek arra az egy óra hosszára 30 ezret adtak (pár aláírásért..), és heti 1x jelentek meg, mindig akkor papírozták le az egész heti tanórákat mintha ott lettek volna.

Ugye lehívják az összeget az EU-tól (persze nem közvetlen, általában fideszesek állnak a háttérben, akik leellenőzik hogy minden papírozás hamis aláírás, képek stimmelnek), akik kiadják ismerősnek a pénzt miután levették a magukét, olyanoknak akik szervezik a tanfolyamot (haver félék). Bárki szervezheti, annyi, hogy kell papíron egy rendes tanár. Most nem tudom, kapnak tegyük fel egy IKER-re 400 ezret, abból kifizetik a 2x5 ezer forintot a 10-15 főnek, a maradék az marad nekik. Kéthetente új csoportot kezdenek, szóval jön be pénz nekik rendesen. Egy ismerősöm mondta már mennyit kapnak a szervezők egy tanfolyamra pontosan, de már nem emlékszem.. A lényeg, hogy nagyon megéri nekik.


De egyébként úgy szar a rendszer ahogy van. Szintén ugyanaz az ismerős mesélte, hogy egyszer megbukott a társaság a képekkel és kamu aláírásokkal, meg hogy nem volt se laptop, se tab, csak egy-egy telefon hátlp (:D), ott kaptak egy dádát, két kör tanfolyamból kimaradtak és ugyanúgy csinálhatták tovább. Tehát gondolom több "ellenörzőpont" van, ahol visszadobják hogy javítsd ki és úgy küldjék vissza.


Azokon a helyeken ahol rendesen oktatják le a tanfolyamot, ott bruttó 2500 körüli összeget kap a tanár, viszont a diákok semmit, csak oklevelet.


Annyi helyen művelik ezt a dolgot, hogy már szinte csoda, hogy még sehol sem buktak bele országosan.

2020. júl. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hasonlo keppen gondoltam el énis egy ilyen tanfolyam lebonyolítását..ez a miénk "rendes" tanfolyam,.abbol a szempontbol hogy minden nap hetfőtől-péntekig bejárunk. Gáz az egész ugy ahogy van, viszont havi 70. E forint megélhetesi tamogatast kapunk. Sajnos a semmi helyett ezis jo. Arrol mi a véleményed, hogy ha nem sikerul a vizsga akkor vissza fizettetik. Merthogy elvileg "rendes" rendes kék keményfedeles OKJ-s bizit kapunk, nem pedig tanusitványt.
2020. júl. 18. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan helyet is ismerek (esti gimi), ahol kettesre való megoldókulccsal osztják ki a lapokat érettségin. Ezek után minden lehetséges.

Egyébként gondolom ha megbuksz, azért kérik vissza a pénzt, mert akkor nem kapnak rád támogatást, csak ha átmész.

2020. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szep. Azt, azert eszrevettem, hogy manapsag már minden a penzrol szol.
2020. júl. 18. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!