Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nők is el tudnak végezni egy...

Nők is el tudnak végezni egy villanyszerelő képzést és utàna kaphatnak állást? Mennyire rekesztenék ki egy tanfolyamon, vagy kapna megkülönböztetést?

Figyelt kérdés
Láttam már női kőműves, de villanyszerelő még sosem, mennyire lenne benne életképes vajon, hagyják e érvényesülni?

2020. aug. 17. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Már miért ne végezhetnék el?

Kemény fizikai munka ám a falban járatot vésni a vezetéknek.

Amúgy nagyon sok a villamosmérnöknő is, tehát a műszaki tudás nem

köthető kizárólag a férfi nemhez.

2020. aug. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezzel a mentalitással szerintem nem érné meg... Barátnőm villamosmérnöknek tanul, én mérnökinformatikusnak. Egyik sem egy nők körében népszerű szakma. Sosem volt problémánk vele. Valahol el kell kezdeni a példamutatást.
2020. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Én láttam, többet is, már a hetvenes években is. Ez a "Kemény fizikai munka ám a falban járatot vésni" ez a helyzet nem ismeretére vall. :D Először is, roppant sokféle villanyszerelési munka létezik. Akit először megismertem, ő villanymotorokat tekercselt. Akit utána, ő meg áramváltós mérőket kötött be. De ha valaki lány testépítő edzésnek vésni akar, én nem bánom. :D balczó vágott fát? Vagy Papp Laci? Na meg aztán ahol a villanyszerelő vés, ott bajok vannak. Az a segéderő dolga. A villanyszerelő legfeljebb lepattint egy szögletes sarkot.

"Amúgy nagyon sok a villamosmérnöknő is" A másik elképesztés. :D Villamosmérnök lányt is ismertem hármat. Fiút meg kb 160-at. Alighanem ez lehet az arány. :D

2020. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
amikor 2 éve véeztem az okj-s tanfolyamon(bár a szakmát apámtól tanultam, mert a tanfolyamon max a papirt szerezheted meg, a tudást nem annyira)ott volt 1 csaj, 32 éves és bár az otatok nem örültek neki, de levizsgázott hármasra.állást is kapott rögtön
2020. okt. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
oktatók
2020. okt. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Három női villanyszerelőt ismerek akik ebben is dolgoznak. Én női burkoló vagyok. Hajrá
2020. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem jó iskolába jártam, nagyon szerettek az oktatók. Évente végez minden "férfi szakmán" pár nő az építőipar suliban, ahova jártam.
2020. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!