Milyen tapasztalataitok vannak a Hungarovox Stúdió képzéseiről? Mennyire színvonalasak? Mennyire értékes a tudás és a "papír", amit adnak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a szinkrondramaturg és a műfordító képzést végeztem el náluk. Gyakorlatban sok hasznos dolgot tanultam, mit hogy kell csinálni, bár azért (mielőtt elkezdtem szinkrondramaturgként dolgozni) elég sok "fekete lyuk" maradt a fejemben, nem minden tűnt világosnak a kurzus után. De sokat fordítottunk, gyakoroltunk, hibákat javítottunk. Szerintem összességében hasznos volt.

Szinkrondramaturgként nem sokkal utána sikerült is munkát kapnom, mondjuk nem az angol, hanem a német nyelvnek köszönhetően - erre viszont nagyon jó, hogy több szinkronstúdióval van kapcsolatuk, így az önéletrajzokat továbbítják nekik, és aki tetszik a stúdióknak, azt megkeresik.

Maga a "papír" olyan szempontból nem ér sokat, hogy sem a filmszövegfordításhoz, sem a műfordításhoz nem elvárás (mivel nincs/nem nagyon van szakképzés (bár pár éve az ELTE-n is van audiovizuális fordító képzés, de ez tényleg vadonatúj), így nem is kér(het)nek semmit, de a tapasztalat/gyakorlat folytán jó.

2020. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1, én is hasonló irányban szeretnék elhelyezkedni. Esetleg tudnál mesélni róla kicsit bővebben? :)
2023. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írj rám privát, megpróbálok válaszolni :)

1

2023. ápr. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!