Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy működik az esti gimnázium...

Hogy működik az esti gimnáziumi képzés?

Figyelt kérdés
Ott is ugyanúgy osztályoznak feleltetnek dolgozatot iratnak vagy bejárunk órákra leadják az anyagot a tanárok és fél vagy egy év eltelte után kell vizsgát tenni? Aki így érettségizett le az írjon már pár sort! Mennyire szigorú ez? itt mégis csak felnőttek járnak nem gyerekek!
2010. aug. 6. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
minden olyan, mint nappalin. nálunk (szombathely) még táblához is hívtak ki embereket. volt is nagy visítás. rendesen dolgozat meg minden.
2010. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok: arra készülj, hogy a lemorzsolódási arány olyan 80 %. átlagéletkor kb 30 év.
2010. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Nekünk egy héten 3x kellett suliba menni délután 2-től kb este 7.-ig.Én szerencse mindig ott tudtam lenni.Ugyanúgy leadják a tanárok az órát,mint nappalin,ugyanúgy írtunk dogákat.Nekünk nem kellett a táblánál felelni,de sokszor szólított meg a tanár órán,különböző kérdésekkel.Főleg ha valaki nem figyelt vagy nézett bambán.Ha bármi kérdésünk volt,nyugodtan kérdezhettünk.A vizsgáink évente voltak.Kiadták a tételsort,mi kidolgoztuk és év végén vizsgáztunk. Az érettségire pedig gőzerővel dolgoztunk.Mi már az új érettségit "csináltuk",így teszteket töltöttünk ki írásbelire.Azért,h "szokjuk"-mondta mindig a tanár.Az érettségi pedig ugyanaz volt,mint a nappalisoknak.

2010. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy lemorzsolódás? Annyian nem fejezik be? Én 24 éves vagyok!
2010. aug. 7. 19:43
 5/10 anonim válasza:
Nálunk azt jelentette,hogy évkezdésnél voltunk legalább 70-en,és ebből leérettségiztünk 20-an.Érdekes,mert az oszifő így is kezdte a mondókáját év elején."Na magukból jó ha a fél osztály megy vizsgázni".Meg is ijesztett minket.De igaza lett.sokan azt gondolták,ez nem nappali,itt lehet lógni,nem bejönni órákra,majd csak vizsgákra bedugjuk az orrunkat.Hát sokan mellé fogtak.Nálunk volt jelenléti is,figyelték ki jár be és ki nem.volt olyan aki a munkahelye miatt nem tudott ott lenni.Így eléggé lemaradt.Sok az anyag és nekünk nem 4 hanem 3 év alatt kellett felkészülni.Én is éreztem úgy sokszor,h elegem van belőle,nem csinálom tovább.De végül is kitartottam,és meglett az eredménye.Aztán ugye sokaknak volt családjuk,és emellett igen nehéz volt tartani az iramot.
2010. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most nálunk olyan indul ami 2 éves akkor az valószínű még húzósabb! Heti két napot kéne délután menni! Nektek mennyibe került?
2010. aug. 8. 16:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Osztályoznak is a tanárok? Ha igen annak van valami értelme? Év végi vizsga nem sikerül akkor nem lehet tovább menni?
2010. aug. 8. 16:33
 8/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekünk nem kellett fizetni érte, csak az érettségiért. azt hiszem 6ezer/tantárgy volt érettségi előtt. rendesen osztályozták a dolgozatokat, nem volt vizsga. minden teljesen olyan volt mint nappalin. a lemorzsolódást igen, arra értettem, hogy nem fejezték be. nálunk a 4 év alatt több mint 100 ember volt beiratkozva és azt hiszem 21en érettségiztünk. ott is volt 2-3 aki nem ment át. én viszont azóta már másodéves vegyészmérnök vagyok a PE-n. :-)
2010. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Látod sokféle suli van,mindent elmondanak évkezdésnél.

Nekünk fizetős volt a suli,azt hiszem 20ezernél nem volt több egy félév.viszont tanulmányi eredményektől függően csökkent a féléves tandíj.Nekünk pedig az érettségiért nem kellett fizetnünk.Igen ugyanúgy osztályoztak év közben,de az év végi vizsga eredmény került a bizibe.Számomra is érthetetlen,de ez van.

2010. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. aug. 9. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!