Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha igénybe vettem egy online...

Ha igénybe vettem egy online nyelvórát másnapra, megbeszélt időpontra, de az utolsó pillanatban vissza mondom, köteles vagyok kifizetni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik iskoláról van szó? Én a Profi Profilba járok egyéni tanfolyamra Szegeden, heti 90 percet, és nekem azt mondta a tanárom, hogy ha kevesebb mint 24 órával az óra időpontja előtt mondom le, a felét ki kell fizetnem. De ez lehet, hogy iskolánként változik.
2020. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez megegyezéstől függ, vagy szerződési feltételektől ha esetleg volt ilyen.
2020. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Semmilyen megegyezés nem volt, csupán előző este megírtam hogy nem lesz jó nekem. Az a válasz jött hogy akkor is fizessem ki.
2020. szept. 29. 13:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Írtál alá szerződést? Ha tanfolyamra jársz, nem csak simán magántanárhoz, aki egyénileg hirdeti magát, akkor valamilyen szerződést csak aláírattak veled, és abban elvileg szerepelnie kell. (Nekem sem mondták egyébként, amikor aláírtam, úgy kérdeztem meg.)

2020. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmilyen megegyezés nem volt szóban vagy írásban akkor nem vagy köteles kifizetni. Más kérdés hogyha tovább akarsz az adott tanárral tanulni, akkor lehet legalább a felét korrekt lenne. Az ilyen helyzeteket előre kellene tisztázni, de ez elsősorban a tanár felelőssége, hiszen az ő bevétele múlik rajta, és ő fekteti le a szabályokat.
2020. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a korrekt, igen. Lefoglaltad az idejét, de ő már nem tud mást berakni oda. Ergó vesztett miattad pénzt. A diákok szerint ez nem nagy ügy. Tanárként meg heti 5 ilyennel már masszívan mínuszos.
2020. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!