Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen helyen kéne tanulnom...

Milyen helyen kéne tanulnom ha videójátékokon szeretnék dolgozni legfőképpen, mint illustrator vagy esetleg, mint concept artist?

Figyelt kérdés

Mármint a folyamatos otthoni gyakorlás és az ezután elkészített portfólió mellett mi lehet az ami esélyt ad arra, hogy ezt a munkát végezhessem. A képességek bemutatásán kívül még hivatalosan az összes ilyen stúdió azt írja, hogy kell pár évnyi tapasztalat már a szakmában és ehhez kisebb fejlesztők lennének a legesélyesebbek. Sok ideje ez a nagy álmom csak az út, ami felé vezet eléggé homályos...


Digitális rajzolás és festés az, amit kell igazán fejlesztenem. Van olyan képzés Magyarországon, amire talán érdemes lenne bekerülnöm, vagy ez tényleg inkább csak külföldön lenne megvalósítható igazán? Illusztráción belül ez az szint, amit elszeretnék érni és ha lehet pénzért csinálni, természetesen ehhez még kell valószínűleg jó pár év, de ez a cél:


[link]

[link]

[link]



2020. okt. 21. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Képzőművészeti egyetem.
2020. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lecsekkoltam a weblapjukat és ott melyik lenne az a szak ami valóban megfelel annak, amit én el szeretnék érni? Esetleg a tervezőgrafikus vagy csak simán a festőművész? Rengeteg technikai tudást biztos szereznék jó pár képzésen, de azt láttam, hogy elég sok műalkotás főleg az absztraktabb irányzatot képviseli. Az általam linkelt illusztrációk elkészítéséhez is biztos kapnék valamilyen tudást, de ha 5 évig esetleg folyamatosan főként olyan dolgokat kellene illusztrálnom (absztrakt ötleteket), amiket amúgy utána soha nem szeretnék az sem lenne lehet a legjobb ötlet. Azonban az is igaz, hogy lenne egy igen értékes papírom művészi mivoltomról ha elvégzem...
2020. okt. 21. 22:03
 3/3 anonim válasza:

ugyanez érdekelne engem is, marmint hogyan is miképp megy az ilyesmi.

A tervezo grafika digitalis muveszettel foglalkozik nagyreszt, egyetemen altalaban adobe progikat hasznalnak es szerintem egy nem rossz irany. En ugy gondolom jobb mint a festomuvesz, ha ilyen iranyba szeretnel tovabb menni. Lehet nem feltetlen olyan lesz mint amire elsonek szamitasz, mert konyvet is kellesz tordelni, lehet hogy azt kerik hogy reklamplakatot keszits vagy valami, de ezek mellett ugyanott van a konyvillusztracio stb resze is, ami viszont nem all messze tole.

En szemely szerint animaciora akarok jelentkezni, mivel eleve az is erdekel es emellett szerintem egy animacion belul fontos a karakterek megalkotasa, a helyszinek stb. Így szerintem az se lenne szamomra egy rossz tampont. (btw nem azt mondom hogy az animacio kezenfekvobb lesz az almodhoz mint a tervezo grafika csak egyszeruen azt hogy nekem jobb megoldas).

Viszont ha valakinek van jobb otlete vagy tapasztalata annak en is nagyon orulnek. Remelem valamennyire segitettem.

2020. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!