Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Webprogramozó akarok lenni,...

Webprogramozó akarok lenni, mindenképp szükség lesz egyetemre vagy más utak is járhatóak?

Figyelt kérdés

Hamarosan érettségi és nem tudom mi legyen,egyetemre menjek-e tovább vagy sem. Programozni szeretnék, pontosabban weblapokat(static oldalas, blog, webshop szerű oldalakat), webalkalmazásokat(chat,ticket rendszer,stb) készítésével, fejlesztésével, karbantartásával szeretnék foglalkozni és egy tanárom mondta,hogy habár ő járt egyetemre,ma már nem ajánlaná,ha valóban ilyen úton akarok tovább haladni, szóval egyáltalán nem tudom, megéri-e 3 évet egyetemre járni,vagy inkább 1-2-3 évet képzésekre,bootcampekre,stb...

Matekot nézve (mert tudom hogy sokan rá vannak kattanva erre) nem vagyok totál hülye,amikor az előző évek feladatait oldottuk meg hetente, legtöbbször 4-es, néha 5-os lett volna ha élesben megy, de túlzottan nem is érdekel, az egyetemi matekot (mint tantervet) elnézve meg végképp nem, de láttam hogy ott pl van webprogramozás, meg ilyesmi kurzusok, de a matek is kötelező, így meg számomra nem feltétlen éri meg megkockáztatni,hogy abból esetleg bukjak, vagy át akarjanak tenni önköltségesre,stb.

Szóval nem tudom, melyik lenne jobb irány ma, főleg így a vírussal a nyakunkban


2020. okt. 24. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szükséges, de a többség nem képes autodidakta módon hatékonyan tanulni, ráadásul elég csálé is a munkájuk, mert sokszor nem látnak a működő kódon tovább... Szóval én támogatom az egyetemi képzést (úgy általában a képzéseket), mert jobb rálátást biztosít és az ember gyorsabban tanul azáltal, hogy folyamatosan hajtják a számonkérésekkel.


Ennek ellenére én is előbb dolgoztam (nem webfejlesztőként, de fejlesztőként) a szakmában, minthogy egyetemre mentem volna. Viszont utólag látom, hogy jó döntés volt és mind tudás és rendszerezés szempontjából, mind pedig a papír miatt sok előnnyel járt.


Javaslom, hogy ne menj egyből egyetemre, próbáld meg esetleg a maga útját járni és keresni valami IT-hoz közeli állást ebben az időben. Az sem baj, ha eleinte csak adminisztratív feladat vagy a képességeidnek megfelelően valami kevésbé szakmai. Aztán legfeljebb egy évvel később jelentkezel. Vagy választasz valami más jellegű képzést, ami inkább a programozásra megy rá. Webfejlesztőként azért annyira nem hangsúlyos a matek, mint például nálam, aki elsősorban modellezéssel és neurális hálókkal foglalkozik. :)


Keress jó forrásokat, normális tananyagokat, amik nem csak a kódolást tanítják, hanem a helyes formát, az algoritmikus gondolkodást, hogy egy kicsit műszakibb szemmel is tekinthess a munkádra, szerintem ez fontos. Alapvetően a reál (műszaki/természettudományos) gondolkodásmód és igényesség különbözteti meg a rendes fejlesztőt egy húgyagyú mezei kódertől. Ezt a kört képzéstől függetlenül ne akard megspórolni.

2020. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2020. okt. 26. 08:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ugyan mást tanultam, de általánosságban igaz, hogy az egyetem alapokat, egy keretrendszert ad. Hogy meg tudd különböztetni a jó és a használhatatlan forrásokat, módszereket, plusz képzéseket stb. Tudd, hogy hogyan indulj el. Ha pesig tényleg ezt akarod csinálni, már most kezdj bele, az egyetem első évében tanulj mellette máshol is, másodévtől vállaj gyakorlatos melót, aztán mire kijössz az egyetemről lesz munkatapasztalatod is, tényleges tudásod.
2020. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!