Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kell valamilyen vegzettseg...

Kell valamilyen vegzettseg hogy magyarorszagon valaki tetovalokent dolgozhasson?

Figyelt kérdés
Jelenleg Irorszagban elek es itt gyakornokoskodok tetovalokent. Itt nincsen semmilyen papir amit meg kell szerezned ahhoz hogy tetovalokent dolgozz, legtobbszor amennyire tudom meg higieniai ellenorzest se tartanak. Par honapon beluk tervezek hazakoltozni es szeretnek vagy tovabbi gyakornoksagot vagy munkat talalni tetovalokent. Ami tudom hogy nem kotelezo, de szeretnem, az egy kozmetikus szakma, ezt el is fogom kezdeni amilyen hamar csak lehet otthon. Van valami amire szamitanom kell meg?

2020. dec. 12. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozóit kell csak kiváltani. Szalonra vannak az ántsz-nek előírásai, illetve munkavédelmiseknek is (méretek, szellőzés, tárolás, közlekedés, világítás, tűzvédelem...stb), de egyenlőre nincs FEOR szerinti OKJ alá tartozó képzés. Már évek óta tervben van, de most fog az OKJ is változni, és még nincs semmi se bevezetve rá. Vannak ilyen-olyan képzések, amik végén kapsz egy díszes oklevelet, amit kirakhatsz a falra, de a tetováló, mint szakma, itthon még a régi céh rendszer alapján működik kb. Sajnos ezért is van, hogy akár a legrosszabb kontár is tetoválhat szalonban is.

Gyakornokot szoktak szalonok keresni, de inkább vendégkörös, gyakorlottakat. Érdemes a tetoválással foglalkozó csoportokat keresni online felületeken, közösségi hálókon, általában ott bukkannak fel ilyen hirdetések. Tetováltak közössége fb csoport sokat tud segíteni, érdemes megkeresni.

Illetve az itthoni árak és bérek nem fognak az Ír árakhoz és bérekhez hasonlítani. Itthon az alapdíjak 5-10 ezer Ft körül vannak és az óradíjak 10-30 ezer körül. Persze ezután szerződésfüggő, hogy a szalonnak hogy és mennyit adsz le, illetve tőled függ, hogy milyen adórend szerint adózol belőle.

2020. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Arra fel vagyok keszulve, hogy otthon nem lehet vele olyan jol keresni mint itt, a koltozes inkabb szemelyes okokbol fontos, csalad kozelsege, stb.

Mindenkeppen szeretnek meg tanulni es ha dolgozni sikerul tetovalokent akkor is jo lenne olyan szalonban ahol tapasztalt muveszek dolgoznak es el tudok lesni dolgokat, mert ugyan van muveszeti kepzes a hatam mogott es eleg biztos vagyok magamban, ezen a teren nem vagyok tapasztalt es vannak dolgok amiket csak idovel es egy jo mentorral lehet megtanulni. :)

A Facebook csoportokat meg fogom nezni mindenkeppen.

Koszonom szepen a valaszt:)

2020. dec. 12. 16:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!