Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szoktam meghírdetve látni...

Szoktam meghírdetve látni játékvezető tanfolyamot! Érdemes bele vágni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne engem, hogy mennyire érdemes bele vágni?

Hány hónapos képzés? Mennyi idő alatt lehet feljebb lépni? Na és mi alapján?

Nyilván elsőnek megyei meccsek majd NBII NBI végül FIFA!

Mennyit kell arra várj, hogy fifa játékvezető legyél?


2020. dec. 27. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Kérdezd meg a kedves mamát, hogy szeretné-e, ha minden héten tízezrek szidalmaznák őt... :)

Amúgy nem igazán vagyok a témában otthon, de futólag láttam már olyan öregfiúk-meccset, amit 20 év körüli srácok vezettek (gondolom a szakmai gyakorlat részeként). Elég fura volt látni, ahogy az apja korú játékosokat próbálta fegyelmezni. Előre lépni nyilván akkor lehet, ha a mérkőzés ellenőre (aki a bíró teljesítményét figyeli) jó értékelést ad. Az NB I után azt hiszem még először jön az UEFA-, és aztán a FIFA-kerettagság.

2020. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kari0806 válasza:
65 órából áll a tanfolyam 3-4 hónap mire ez megvan. Én is bele vágok februártól :)
2021. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia,


"Mennyire érdemes bele vágni?" - Szerintem érdemes. Rengeteg emberrel van dolgod, ha alapból szereted a focit - futást, akkor mindenképpen megéri. :)


"Hány hónapos a képzés?" úgy, ahogy a második válaszoló mondja, 65 óra a képzés. A legtöbb nyílván elméleti. Aztán van 3-4 gyakorlati órád is a végén, amikor elkezditek begyakorolni az asszisztensi feladatokat - játékvezetői feladatokat. Majd amikor megvan mind az elméleti - gyakorlati oktatás, jön először egy gyakorlati vizsga, ahol 1-2 percre beállsz edzőmeccsekre vizsgázni, megmutatod, mit tudsz. Ha átmész, mehetsz majd elméletire. Elméletin kapsz asszem egy 25 kérdésből álló lapot, van rá talán 30-60 perced. Jelen van az országos vizsgáztató nagyon sokszor. De az elméleti is nagyon könnyű, ha szorgalmasan tanulsz! :) Aztán ha megvagy vele, mész szerződést tölteni, meg minden papírt amit kell.


"Mennyi idő alatt lehet feljebb lépni? Na és mi alapján?" itt is csak a szorgalom. Lejelentkezel meccsekre minden hétvégén, és ha szerencséd van, akkor akár kaphatsz 3-4-et is egy hétvégén. Tehát minél több meccsed van, annál jobban fognak rád számítani. Fél évig durván asszisztens vagy. Ha megfelelsz, és játékvezető akarsz lenni és nem asszisztens, akkor fél év után kapsz már játékvezetőként is meccset. Persze, kaphatsz asszisztens feladatot is. :) Van olyan játékvezető ismerős, aki ismeri az egyik országos - fifa kerettagot, durván ilyen 8-12 év alatt feltudsz jutni már nb3-nb1-be. Csak a szorgalmon függ, és az, hogy mennyire csinálod jól a munkád. Egyébként megyei meccseken sokszor nincsen ellenőr, mert nagyon kevesen vannak. Ott a játékvezetőt bízzák meg, hogy figyelje az asszisztens teljesítményét.


"Mennyit kell arra várj, hogy FIFA játékvezető legyél?" 8-12 év között már simán bekerülhetsz.



Második válaszolónak: egyébként nagy részben jól válaszoltál. :D

Az öregfiúk meccsekre ugyanúgy kap az ember küldést, nem válogatják. Nyílván megemlítheted, hogy azokra nem szeretnél küldést, de ha nincs ember, és másik meccs, ugyanúgy megkapod.


Ezen a játékvezetői karrieren a szorgalom nagyon sokat számít, és a rengeteg felkészülés mint fizikailag - lelkileg. Ismertem olyan játékvezetőt (együtt vizsgáztunk), aki a második meccse után már nem ment tovább, mert nem bírta a sok kritikát, beszólást. :)


Ha valamelyikőtöknek van még kérdése, privátban nyugodtan kérdezzetek! :)

2021. jan. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kari0806 válasza:
Köszönöm. Nekem is nagyon sokat segítettél. :D
2021. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. jan. 2. 16:40
 6/6 MateoPRO válasza:
Az alaptanfolyam 2-3 hónap! Néhány tévedés esett a válaszok között, mivel megye IV-ben kezdesz és nem NB III-ban. A tanfolyam összesen 40 (!!!) óra, a fent leírtakkal ellentétben. Ezután 4 vizsga: gyakorlati, fizikai felmérés, írásbeli, szóbeli. A gyakorlatin mindenkit átengednek, a fizikai nagyon könnyű, az írásbelire tanulni kell, nem elég ha nézel meccseket, a szóbelin kevésbé buktatnak, de arra is érdemes felkészülni.
márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!