Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes külföldi egyetemek...

Érdemes külföldi egyetemek online kurzusait elvégezni? Ér ez itthon valamit?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én jogot végeztem Magyarországon, de néha nézegettem ilyen jellegű kurzusokat. Valójában a jogi angol nyelv elsajátítása szempontjából tartom hasznosnak. Amit ezeken a kurzusokon tanultam, az nyilván eltért attól, amit az egyetemen számon kértek, de elsajátítottam a terminológiát. Ez utóbbi munkában hasznos lehet, külföldi ügyfelekkel való levelezés vagy dokumentumok fordításánál nem kell külön kiszótárazni a ritkábban használt szakszavakat.
2021. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Határozottan igen. Ad egy tudást és egy oklevelet, amelyen egy ismert egyetem logoja van. Ez sok esetben nyithat meg ajtókat. Valószínűleg formális elismerés nem lesz, de úgy tapasztalom, hogy sokat számít.
2021. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Idő közben elvégeztem a kurzust. Érdekes volt nagyon, oklevelet is kaptam a Harvard logójával. Ha nem is megyek vele sokra, ennél hasznosabban nem tölthettem volna a szabadidőmet. :)
2021. márc. 11. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!