Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan alapitvány vagy...

Van olyan alapitvány vagy civil szervezetet aminek van fotós oktatása, szakköre, programja, valamije?

Figyelt kérdés

Van két gépem amit nincs szivem kidobni vagy vateran jofogason gombokert elpasszolni. Nem csúcsmodellek, de az alapokat megtanulni teljesen megfelelnek. Alapvetően jó képeket is lőnek, nálam meg a szekrényben hevernek évek óta.


Facebookon nem vagyok fent, ennyi a nehezítés.



2021. jan. 18. 02:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ajándékozd valamelyik általános iskola szakkörének, vagy a Marczibányi téri otthonnak, ahol fogyatékos gyerekek élnek, tanulnak.
2021. jan. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hogy hol mennyire fogékonyak rá, azt nem lehet megjósolni, de művházaknak szokott lenni fotóklubja, de akár egy technika órán is lehet érdekes díszlet, szemléltető eszköz.
2021. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És vannak legalább 4 megapixelesek?

Van hozzájuk még megfelelő kapacitású akkumulátor, meg kártya? Kártyát azért kérdem, mert ha régiek, akkor esetleg megakadnak nagy kártyával, ma meg már nem nagyon lehet kicsit beszerezni. Vagy valami divatból kiment típust. Akku meg, ha nem jó, akkor lehet, hogy drágább, mint két ilyen gép kompletten. Vagy kell 4 db jó minőségű akku hozzá? Na meg persze a töltő kérdése. Meg esetleg vezeték.

Egyszer volt egy ilyen kezdeményezés, valamely szempontból hátrányos helyzetűeknek fotós feladatok miatt, mikor ezekről a kérdésekről elkezdtem tárgyalni velük, azt írták vissza: "hagyjuk inkább :) "

2021. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 a felvetéseid jogosak, a kérdés alapján akár analóg gépek is lehetnek, amikkel kevesebb az általad említett kockázat, de még úgy is lehet.


viszont oktatási célra akár még működésképtelenül is jó lehet egy régi gép, szemléltetni, hogy milyenek voltak régen a gépek, hogyan működtek, mit tudtak. az új generációnak sok minden meglepetés lehet.

2021. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
analóg... kockázat... Ha teljesen mechanikus, akkor igen, ha elem kell bele, akkor meg nagyobb.
2021. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1 Canon SX20 - gyári dobozban mindennel, 4GB SD benne; 4db ceruzaelemmel vagy tölthető akksival elmegy - ezeket a leendő tulaj csak megoldja


1 Canon EOS 400D, kitobival, markolattal (rágyógyult), 4GB CF benne, 2 akksi, töltő, kábel, táska.


Mint említettem, Funkciónálisan tökéletesek, csak nem maiak. Az alapokra, Kompozíció,Fényerő/Zársebesség/Érzékenység megtanulására szerintem tökéletesen megfelenek. (Az SX20 sajnos nem tud RAWba menteni, de belépőszintű oktatásnál ez talán bocsánatos bűn)


Igan, a "vannak ilyen helyek", sejtettem, azért kérdeztem

Kicsit konkrétabban valaki akár priviben?


Hadd ne házaljak már suliról sulira h kinek kell.

Olyan helyre szánnám ahol hasznát veszik, nem csak bedarálják vagy felteszik vaterára 500ért.

2021. jan. 19. 11:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!