Hogyan lehet valaki coach?

Figyelt kérdés
Onnantól, hogy elhatározza, hogy az lesz, odáig, hogy már vannak saját órái :)

2021. jan. 18. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de mi az a coach és mit csinál pontosan?
2021. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

a coach-á válás első lépése mindenképpen az, hogy megtanulod megkeresni magadnak a választ erre a kérdésre (pl. beírod Google-be)

a coach az, aki segít másoknak a saját problémáik megoldásában, a számukra nagy problémát jelentő kihívások megoldásában. hogyan akarsz másoknak segíteni a problémáik megoldásában, ha még a saját problémád sem tudod megoldani, hogy merre indulj el a coach pálya felé?


rengeteg féle coach képzés van. akadnak köztük jobbak és rosszabbak is. legalább egy ilyen képzés mindenképp kelleni fog, hogy coachnak nevezhesd magad és ilyen területen dolgozhass. ahhoz, hogy tényleg tudj is segíteni másoknak pedig nem elég egy ilyen képzés, hanem minél több és komolyabb tapasztalatok kellenek, lehetőség szerint több féle területen.

2021. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár ezt én is kigugliztam. :)

Csak érdeklődni szerettem volna a pálya irányába mert izgalmasnak találom, egy szóval sem mondtam, hogy máris azzá szeretnék válni, de köszönöm a jóindulatot...

2021. jan. 19. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyelőre nincs szabályozva, hogy képzésre lenne szükség ahhoz, hogy coachnak nevezd magad. Viszont ez bármikor változhat.


Képzést azért is érdemes elvégezni, mert ott megtanítanak sok hasznos fortélyt, amire szükséged lesz a működés során. Emellett rengeteg gyakorlás is kell ahhoz, hogy tapasztalt coach legyél, aki hatékonyan segít másoknak megoldani a saját problémáit. :)

2021. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Rosszul tudod, épp nemrég változott a törvényi szabályozás és meglehetősen komplikált a helyzet. Többek közt azért is, mert nem egyértelmű, hogy milyen tanfolyamot is fogadnak majd el, amikor bizonyítanod kell, hogy jogosult vagy coach tevékenységre.

[link]

2022. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!