Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A régi rendszerű OKJ-ket...

A régi rendszerű OKJ-ket lefordítva elismerték külföldön is. Ugyanez elmondható lesz majd az új rendszerű Szakmajegyzékre is?

Figyelt kérdés

Az OKJ képzések mellé Europass-t lehetett igényelni, amit elismertek az EU-n belül.


Az új rendszerű Szakmajegyzéket el fogják ismerni külföldön?



2021. jan. 31. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen
2021. febr. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1


És erről van valamilyen forrás is vagy honnan tudod?


Csak kíváncsi vagyok, hogy még tudod-e indokolni és nem csak találomra ideírtál valamit.

2021. febr. 3. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak találomra írtam, nem szokásom hülye, kamu válaszokat adni... Ha valamihez nem tudok hozzászólni, akkor nem szólok.


A beszólás miatt sajnos nem fogok válaszolni!

2021. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#Sajnálom ha rosszindulatúnak tűnt, csak itt az oldalon már nem egyszer belebotlottam semmihez sem értő trollokba, akik mindenféléket "csak úgy" beírkálnak.


Ezért voltam arra kíváncsi, hogy amennyiben te erről tudsz többet, akkor oszd meg, hogy honnan erednek az információid vagy hol lehet erről részletesebben tájékozódni (és nem a google a barátod típusú útbaigazítások).

2021. febr. 5. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező a szakképzési reformnak pont az a lényege, hogy a szakképzést kompatíbilissá tegyék a nyugati rendszerrel, felhúzzák a nyugati szintre. A “német OKJ” (un. Ausbildung) mindig is 3 éves iskolarendszerű, többnyire duális képzés volt, ennek a szintjéhez fejlesztik hozzá a magyar rendszert. Hogy ti. a német gyárakban ne alulképzett, 10 hónapos gyorstalpalón végzett “szakemberek” kontárkodjanak. Nyugodj meg, a magyar szakképzés nemzetközibb lesz mint korábban valaha.
2021. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5


A magyar oktatász ismerve kötve hiszem, hogy valaha is kompatibilis lesz más országok oktatásához képest. Mindig is túlságosan elméleti volt. Mindenki csak a papírokra fókuszál, gyakorlat az zéró.

Most is fogadjunk, hogy beültetik majd a diákokat az iskolapadba hegesztést tanulni, de úgy fogják befejezni a sulit, hogy életükbe nem varrtak össze semmit sem. Szerintem egy egy-két hónapos gyakorlat-központú hegesztő tanfolyam fényévekkel többet ad, mint három évig könyvekből tanulni hegeszteni.

A magyar oktatás mindig is annak az élő illusztrációja volt, amikor valaki könyvből szeretne megtanulni úszni vagy biciklizni. Legyen ez igaz bármilyen területre. De a legbrutálisabban a nyelveknél tűnik ez fel. 12 évig tanulgatnak ilyen-olyan nyelveket, utána lóbálják a megszerzett papírjaikat, de amikor megszólal a külföldi, akkor egy kukkot nem értenek belőle. A külföldi ismerőseim folyton könyörögnek nekem, hogy menjek el velük a bankba meg okmányirodákba, mert senki nem beszél egy kukkot sem angolul ott. Fun fact, hogy egyszer amikor az egyik otp bankban voltak, akkor az ügyintéző mondta, hogy neki tulajdonképpen van nyelvvizsgája, csak az iskolában soha nem volt beszédgyakorlatuk és ő nem tudja élőben használni az angolt.

Kb ennyit ér a magyar oktatás. Ami volt néhány gyakorlati OKJ, azt most sikeresen megszüntették és ilyen iskolapados elméleti majomsággá formálják. Ennyit a nagy kampatibilissá tevésről...


A másik dolog pedig, hogy szerinted egy felnőtt dolgozó ember mikor fog nappali képzésben beülni három évre az iskolába?

Pl ha én dolgozok, mint recepciós, de el szeretnék menni vízvezeték-szerelőnek és nincs OKJ csak három éves iskolarendszerű képzés, akkor szerinted van reális lehetőségem, hogy kitanuljam ezt a szakmát?

2021. febr. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!