Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Csinálhat ilyet az autósiskola?

Csinálhat ilyet az autósiskola?

Figyelt kérdés
Úgy kezdtem a jogosítvány csinálást tavaly nyáron, hogy akkor a vezetés óradíja 4500nak volt hirdetve. Csúszott a tanulásom, a kreszt csak ősszel csináltam meg. Addigra az autósiskola betársult egy másikhoz és mire kezdtem a vezetést, felemelték az óradíjat 5000re. Mondtam, oké, most mit csinálhatnék, legyen. Levezettem eddig 14 órát. 6 még elvileg be van fizetve. Kaptam számlát, azon ott áll feketén, fehéren, hogy 10 db óra be van fizetve. Erre a semmiből rámír az oktatóm, hogy február 1től 5500 ft a tanórák díja. Kérdezem, hogy ez a befizetett órákra is vonatkozik? Azt mondja, igen. Ezt hatalmas pofátlanságnak tartom és baromira nem korrekt dolognak. Ez most olyan mintha valaki venne egy kenyeret a boltban 250ért és pár nappal később visszahívnák, hogy fizessen még 15 ft-ot mert felemelték az árat 265re. Szabad ilyet csinálni?

2021. febr. 1. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elméletben nem lehetne, de ha szólsz, csak te járhatsz rosszul sajnos. :/
2021. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Baromira felhúzott ez most.......
2021. febr. 1. 20:21
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy máshova is hiába megyek, mert ott is 5500, ahogy néztem és még átvételi díjat is kéne fizetni....szóval ez az egész egy pénznyelő....
2021. febr. 1. 20:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a suliváltást javasolnám, de közel 100%,hogy nem adnák vissza a pénzt,így ez nem nagyon jó ötlet:/ Ha szóváteszed vagy bármi,akkor szivathatnak, ami miatt megint csak neked lenne rossz, így sajnos "le kell nyelni a békát".
2021. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerződést kell megnézni. Aláírtál valamit. Ott, ha levan írva, hogy az árak változhatnak, akkor változhatnak - na meg persze, hogy változhatnak, hiszen az üzemanyagárak is változhat. Szerinted, hogyha pl 3000Ft lenne egy vezetés óra, de a következő hónapban felemelik az üzemanyagárat 500%-ára akkor is 3000 maradna? :)
2021. febr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Sajnos megteheti, max perelhetnél, de ennyi pénzért nem érdemes.

De miért nem irod le az autós iskola nevét?

Hátha más is bedől nekik??!

2021. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 this
2021. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, hogy a papíromon 4500 szerepel-e szerint kellene fizetnem az órákat. Az oktató emelt az áron 5000re,így azt fizettem. Ez rendben.

Aztán karácsony előtt "bérleti díj" drágulása néven 5500 ft az ára. Sok mindent nem tudunk vele kezdeni. Remélhetőleg hamarosan végzek.


Egyébként pesti suliról beszélsz, vagy vidéki város?

2021. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miután az oktatás egy szerződés megkötésével indult,(mert ez egy szolgáltatás amiben rögzíteték hogy ezt kapod-ennyiért..) így elvileg támadható lenne.

Mondom elvileg.

Valóságalapja azonban nincs.

Egy dolgot tehetsz, lenyeled ezt a békát, a lehető gyorsabban levizsgázol, és elfelejted.

2021. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vidéki suli (Siófok). Amúgy azt félreértettem, hogy a régi áron megvett, de még le nem vezetett órákra pluszban rá kéne fizetni, mert bementem az irodába és közölték, hogy azt nem kell, csak ha majd a következő 10 órára fizetek be, akkor azért kell majd 5500at fizetni...szóval ha első alkalommal befizettem volna az összes órát, akkor több ezer forinttal olcsóbban jöttem volna ki, ami elég gáz.......de tényleg csak azt tudom csinálni, hogy lenyelem a békát.... :(
2021. febr. 7. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!