Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik OKJ-t/képzést éri meg...

Melyik OKJ-t/képzést éri meg elvégezni ha valaki KIZÁRÓLAG külföldben gondolkozik?

Figyelt kérdés

Az ilyen könyvelgetés, ingatlanközvetítő és társai nyilván egyből kihúzva.


De a többi szakma közül ha választani kellene és a cél a külföldre menés lenne, akkor melyiket éri meg a legjobban?



2021. febr. 22. 01:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
hegesztő, szakács, pincér, sofőr (C,D, E,)
2021. febr. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Orosz-német tolmács, kínai-német tolmács... :D
2021. febr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A tolmács csak az anyanyelvéről fordíthat egy másik idegen nyelvre. Tehát max magyar-orosz, magyar-német stb tolmács lehetnék.

De az a baj, hogy ez egy külön egyetem, külön életet kell erre rátenni, ez nem olyan mint a nyelvvizsga, hogy csak eljutsz C1-es szintre és csókolom. Ide a legspecifikusabb szakkifejezéseket is másodpercek alatt le kell fordítani. Minimum egy évtized kell. Meg sokan akik évtizedek óta tanulják azt a nyelvet vagy abban az országban élnek sem tudnak tolmácsok lenni. Oda lényegében születni kell...


Azt elismerem, hogy egy rakás pénzt lehet vele keresni. De nincs túl sok realitás erre.

Ez nem olyan, hogy pár év/hónap alatt befejezek valamit és kész.


Esetleg valami reálisabb?

2021. febr. 22. 06:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik OKJ-t ismerik el külföldön, a helyedben akkor màr inkàbb eleve külföldön raknék le szakmàt.
2021. febr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Tűz és munkavédelmi OKJ-m van, mert nem volt kedvem a szakmérnökit lenyomni 2-2 év alatt. Ezekkel simán el lehet helyezkedni külföldön, feltéve ha tudsz angolul. Ha már a legkönnyebb utat akarod választani, joggal feltételezem, hogy nem tudsz angolul. Előbb annak ess neki.
2021. febr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Négy idegen nyelven beszélek.
2021. febr. 24. 07:30
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Én 6*10^23-on idegen nyelven beszélek.
2021. febr. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5


Egyébként nem tudom milyen joggal feltételezted, hogy nem tudok angolul. Folyékonyan beszélem. Szerintem manapság angolul tudni olyan, mint írni-olvasni. Ezért nem tart sehol sem Magyarország, mert az emberek nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet, és nincs is semennyire megbecsülve sem.

2021. febr. 24. 07:33
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem ezért nem tart sehol sem. De ebbe ne menjünk bele. Szerintem is alap, és azért feltételeztem, mert a kérdésedből láttam, hogy a kevés befektetett munka híve vagy.
2021. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mert szerinted szakmát kitanulni vagy OKJ-t elvégezni kevés befektetett munkával jár?
2021. febr. 24. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!