Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes még elvégeznem a...

Érdemes még elvégeznem a kutyakozmetikus tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Van két diplomám (agrár,tanári), most táppénzen vagyok itthon, mert márciusban babám lesz. Az érdekelne, hogy mit gondoltok, két diploma után van értelme megcsinálni ezt a tanfolyamot? Még itthon vagyok a babával, addig végezném el. És kutyatenyésztéssel is foglalkozni akarok. Meg lehetne ebből élni Dél-Dunántúlon? Vagy már nagyon sok kutyakozmetikus van?
2008. dec. 3. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Szia. Kiskoromban kutyakozmetikus akartam lenni :D


Szerintem nem azzal van a baj, hogy mennyi kutyakozmetikus van, hanem hogy nincs rá igazán kereslet.


Ha nagyon akarod végezd el, ártani biztos nem árt.

De ha meglesz a baba nem igen lesz időd ilyenekkel foglalkozni. És a baba mellett nem túl hasznos, ha tiszta szőr minden, persze gondolom nem ott csinálnád és figyelnél rá stb.

Azért sok sikert!

2008. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
30%
Az első válaszoló kicsit bődületes butaságot írt (nem akarlak megbántani, de ez az igazság). A kutyakozmetikus manapság az egyik legkeresettebb szakma! Mindent megadnék, csakhogy én is hasonló képzettséggel rendelkezzek.
2008. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Hát szerintem akkor is szerencse kell hozzá, hogy abból kényelmesen megélj.

Sokan nem szánnak pénzt arra, hogy most elvigyék a kutyájukat hogy fésülgessék meg hasonlók. Gondolj bele sokak szerint mekkora hülyeség ez. Azért mondtam, hogy kétesélyes a dolog mert ha olyan környéken élsz akkor senki nem fog hozzád menni a kutyájával, mert feleslegesnek tartja.

2008. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok meg, de sokat nem segítettetek!
2008. dec. 4. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Oszinte leszek, szerintem nem erdemes. Egyreszt ket diplomas emberkent nem vagy egy buta no, inkabb probalj azokkal boldogulni. Masreszt a kutyakozmetikusoknak szerinem inkabb kulfoldon van eselyuk, hiszen Magyarorszagon nem sok emebr engedheti meg maganak, az effelet, hisz sokan meg a sajat reszukre sem tudjak kifizetni a kozmetikat, fodraszt. Te viszon babat varsz, ugyhogy az utazas nem aktualis. Ha kutyatenyesztessel akarsz foglalkozni, akkor viszont nem rossz, ha ehhez is ertesz, de a jovodet (jovotoket) ne erre alapozd szerintem.
2008. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Szerintem nincs rá kereslet. Én magyarország egyik leggazdagabb városában élek, és egyik ismerősöm se hordja a kutyáját kutyakozmetikushoz, pedig mondom itt még telne is rá. Persze ha ezt szeretnéd csinálni, mert imádod a kutyákat stb. akkor csináld. Én nem leszek fodrász az tuti, viszont szívesen elvégeznék egy fodrásztanfolyamot a magam szórakoztatására. :)
2010. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!