Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes ma ruházati eladónak...

Érdemes ma ruházati eladónak vagy boltvezetőnek menni?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok, de látom, hogy a szakmámban (nyelvtanár) nem fogok munkát kapni. Ezért arra gondoltam, hogy elmennék egy ruházati (vagy élelmiszer-vegyiáru) eladó-boltvezető kombinált tanfolyamra, négy hónap alatt megvan, kb. a diplomámmal együtt lenne szakmám is. A kérdésem az lenne, hogy mennyire lehet ezzel elhelyezkedni akár itthon, akár külföldön?

Tudom, hogy a fizetés minimálbér-közeli, de úgy gondolom, hogy a munkanélküliségnél egy minimálbér is jobb. A monotóniát, az unalmat, egyhangúságot jól tűröm, ezzel nem lenne baj. Boltvezetőként pedig esélyem lenne akár saját üzletet is nyitni...

Kérdésem az, hogy mennyire keresett ma ez a szakma? Mennyire lehet vele elhelyezkedni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. aug. 20. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Én elég sok helyen látom a kiírásokat, hogy eladót keresnek és sok helyen kérnek ehhez illő képzettséget is...Szerintem előnyben van az, akinek ez a szakmája is, olyan helyen meg, ahol sok a turista, a nyelvtudásodat is kihasználhatod:)
2010. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!