Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen szak kell az gyetemen...

Milyen szak kell az gyetemen ha KMZ-s szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok a közel jövőben KMZ-s szeretnék lenni. Ha jól tudom akkor a Nemzeti Közszolgálati egyetemre kell menni a honvédtiszt képző karra. Azonbelül viszont nem tudom melyik szakot kellene választani.

Most kell majd fakultációt választani szóval el kellene döntenem hogy milyen faktor választok. Az egyetemnél valamelyik szaknál például nem fogadják el a földrajzot. Ebben kérném a segítségeteket hogy melyik szak kell ahhoz hogy KMZ-s legyek hogy eldönthessem hogy milyen faktor veszek fel most.

Szavazásban csatolom a zsákokat.

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. máj. 20. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Állami légiközlekedési(állami légijárművezető)
Állami légiközlekedési(Katonai repülésirányító)
Állami légiközlekedési(Katonai repülőműszaki)
Katonai infokommunikáció
Katonai logisztika
Katonai vezetői
Nemzetközi biztonság-és védelempolitikai
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

3 darab olyan tantárgy van,

amit az általad felsorolt szakok mindegyikénél elfogadnak. Ez a magyar, a matek és a történelem. Érdemes ezek valamelyikéből fakultációra menned, hogy sikeres emelt érettségit tegyél.

Egyébként bár nem felvételi tárgy, én ajánlom neked a testnevelés fakultációt is, hogy a hátralevő 2 év alatt még jobban fel tudj készülni a fizikai alkalmassági vizsgára. (Vannak olyna ismerőseim, akik szintén az NKE-re készülnek, és ők ezt vették fel a történelemmel vagy a matematikával együtt)

Mivel említetted a földrajzot is, mi lenne akkor, ha ez lenne az 5., szabadadon választható érettségi tárgyad? (Persze csak akkor ha jó vagy belőle.)

2021. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet hogy ezek közül csak a test választanám infóval mert ha jól tudom nem kell egyetemet végeznek hogy mehessek a kmzbe

Persze végeznék egyetemet csak valami infós irányban.

Mi a véleményed/tek?

2021. máj. 22. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:

!! Nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, szóval ne csak az én véleményemre alapozzál.!!

Szerintem(!) annak ellenére, hogy úgy is be lehet kerülni a honvédségbe, ha az egyetemen nem ilyen irányú képzést végzel el, érdemesebb mégis egy ilyet választani. (főleg akkor, ha már most ennyi idősen előre tudod, hogy náluk akarsz majd dolgozni)

Mivel az infós képzések is érdekelnek téged, mi lenne, ha inkább a tesi-matek kombinációt vennéd fel? Így bármelyiket is választod majd a későbbiekben, lesz egy olyan tantárgy,amivel tudod teljesíteni a kötelező egy emelt követelményét. (Ha nem megy így a matek, akkor még mindig lesz lehetőséged később változatni rajta, és az informatikát még mindig könnyebb egyedül bepótolni, mint ezt)

Különben mi lenne akkor, ha a katonai infokommunikáció alapszakot céloznád meg? Ennél (a szakleírás alapján) egyszerre tanulhatsz infós dolgokat és készülhetsz a karrieredre is.

2021. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, kmzhez nem kell egyetem. Egyedül a csoport pk az aki tiszt, neki kell a diploma.

Angolulj beszélj jól, a fizikai állapotod pedig élsportolói szinten legyen. 250km 5 nap alatt, 30kg+ zsákkal. Ilyesmikre készülj.


Ha tiszt akarsz lenni, akkor nke hhk,katonai vezető ott majd lövész vagy felderítő specializáció.

Faktnak olyat vegyél fel ami érdekel, mert érettségi után nem fogod használni.

Angol kell, tesi brutálisan, és egyetemen majd harcászatot amennyire csak tudod megtanulni, főleg a kisalegységes harcászatot.

2021. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!