Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntöttétek el, hogy...

Hogyan döntöttétek el, hogy melyik gimnáziumba vagy melyik szakra szeretnének menni?

Figyelt kérdés
Elég fontos döntés számomra, mert nem szenvedve tervezek bejárni. Tanácstalan vagyok szakok terén, nem igazán tudom, hogy melyik érdekelne. Aki szakgimibe ment elmondhatja azt is, hogy miért választotta azt a szakot :D

2020. szept. 12. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a szomszéd városban,a legközelebbi gimit választottam. Mivel orvos szeretnék lenni ezért egyértelmű volt nekem,hogy a biológia-kémia tagozatra menjek.

Gondolom 8.as vagy. Indulj ki abból,hogy mi szeretnél lenni. Aztán nézz körbe,hogy milyen iskolák vannak. Mivel nagy eséllyel elmaradnak a vírus miatt a nyílt napok ezért szerintem a weboldalukra fognak feltölteni ilyen tájékoztatókat.

Ha mégsem martadnak el a nyílt napok,akkor mindenképp menj el azokra.

2020. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem fogalmam sem volt, mi akarok lenni, így egy sima gimibe mentem
2020. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a legcélszerűbb nyelvtagozatra menni, mert akármihez is kezdesz később, az mindenhez kell / előny. Az emelt érettségikre simán fel lehet készülni az utolsó 1-2 évben, de magas óraszámú nyelvtanulás szerintem nagyon fontos! Én azt néztem meg, hogy a lakókörnyezetemben melyek a legerősebb ilyen osztályok, ahova be tudok jutni. Végül, bár volt esélyem a legerősebbe is bejutni, a másodikat választottam, mert az jobban tetszett és közelebb is volt (de az is TOP10-es gimi volt Pesten)
2020. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általánosba is angoltagozatra jártam, ott szerettem meg a nyelvet, így számomra egyértelmű volt, hogy valami hasonlón is szeretném folytatni. A városomban nem sok lehetőség van, ezért egyértelmű volt, hogy hova megyek tovább, szintén angoltagozatot választottam.


És ha lesznek, tényleg menj el nyíltnapokra! Én másodiknak egy másik gimi angolját jelöltem, ott viszont csak úgy indult, hogy 0. osztállyal, ami előkészítő lett volna, és nekem ott mondta egy angoltanár, hogy az én szintemen (akkoriban csináltam a B1 nyelvvizsgát) az csak időpocsékolás lenne. Harmadik helyen szintén egy sima angoltagozat volt, de ott a nyíltnapon annyira unszimpatikus volt az iskola, hogy ott döntöttem el, hogy nem szeretnék odajárni.


Mi az a tantárgy, ami a legjobban megy, amit a legjobban szeretsz? Hátha van olyan tagozat a közeledben. A nyelvtagozat is hasznos lehet, ha semennyi elképzelésed nincs, mert az (elvileg) felkészít egy B2-s nyelvvizsgára, ami nagy előny, ahogy már előttem is írták.

2020. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szakgimibe mentem.Kicsi korom óta érdekel a matek így hát elmentem ügyviteli szakra.Az iskolák közül pedig próbáltam olyat keresni ami a közelbe van.Siófokról járok be Tabra.Fél óra busz út+5 perc séta a suliig aztán ott is vagyok.
2020. okt. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nyelvelőkészítős gimnáziumba mentem. Az általános iskolámban nem igazán volt jó a myelvoktatás, az angoltanárunk nem is beszélt angolul.... Első (nulladik) éven 14 angolórám volt egy héten, 4 német, het 1/2 matek és nyelvtan, 3 infó és 5 tesi. Nem bántam meg, már az év végén letettem a középfokú komplex nyelvizsgám
2020. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!