Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy is működik most az OKJ?

Hogy is működik most az OKJ?

Figyelt kérdés

Van már egy szakmám, amit ingyen csináltam az iskolám keretein belül.

Most 20 éves vagyok, és eldöntöttem,hogy műkörmös akarok lenni, de nem sufnituninggal itthon, hanem elvégezni a tanfolyamot, aztán szépen elhelyezkedni. Viszont beszéltem körmös ismerősökkel, akik mondták,hogy 500.000Ftot kell a tanfolyamra szánni, aztán még 500at az elkezdésre.

Közben egyetemen vagyok, ezzel párhuzamosan csinálnám a tanfolyamot, de közben már olyat is hallottam,hogy az első két OKJ ingyenes.


Valaki adna nekem erről bővebb infót? Tényleg megcsinálhatom a körmös okjt is ingyen? Vagy valamilyen kedvezmény (pl. egyetem miatt, vagy akármi) kihozható? Köszönöm előre is.


2021. jún. 19. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, első 2 okj ingyenes, ha 25 alatt vagy.


A műkörmözés meg nem okj-n megy már tudtommal, hanem külön képzéssel lehet elvégezni, ami fizetős.

2021. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

2021-el megszűnt rengeteg szakma OKJ-s képzése, öztük a műkörmös is. Egyébként korábban sem lehetett a 2 ingyenes képzés közé a műkörmöst választani.

Ha körülnézel, még van néhány iskolának tavaly indult tanfolyama, ahova be tudsz csatlakozni.

Alsó hangon 300e a tanfolyam+vizsga.

Idén szeptembertől indul elvileg az új, esti iskola rendszerű képzés ami 2 éves lesz.

Vagy az új ITEC rendszerben nézelődhetsz még, de ez is keményen fizetős.

2021. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!