Miket viszek kollégiumba?

Figyelt kérdés

Mik azok amire biztosan szükség lehet? (nyílván ruha, tisztálkodási cuccok... stb)

Ezeken kívül?

Köszönöm! :)



2021. aug. 1. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp: gondold végig egy napod és írd össze, mit használsz; vagy járd végig a lakást.
2021. aug. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy milyen kollégium. Középiskola vagy főiskola.
2021. aug. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd össze amit a hétköznapokban használsz egy héten át és vigyél mindent. Mármint azokat amik tényleg kellenek ne minden haszontalan hülyeséget. Még nem voltam kolis, idén lesz az első évem de már van egy elég hosszú listám.
2021. aug. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát most attól függ milyen kollégiumról beszélünk. Egyetemi? Most én 1 azaz 1 db kollégiumbeli tapasztalatomat tudom megosztani, és simán lehet máshol másképpen van, de hirtelen ezek jutnak eszembe:


Netkábelt vigyél magaddal (WiFi ha van is, le lesz terhelve - kábel stabilabb/biztosabb). Tanuláshoz, leckeíráshoz laptop manapság már nyilván elengedhetetlen. Elektromos kütyüknek hasznos lehet elosztó, hosszabbító, ilyesmi, mert régebbi kollégiumokban nem lesz elég konnektor.


Evőeszközök: saját pohár, tányér, kés-villa-kanál minimum. Ha főzőcskézni akarsz, akkor ahhoz is tálak-edények-eszközök (ezek ha vannak is a konyhákban, azokat más lakók hagyták ott, és nem illik kérdezés nélkül piszkálni).


Ágyneműt szerintem magad kell biztosítsd (de gondolom erről szólnak majd időben a koliból, hogy így van-e), szóval laplan-lepedő-párnahuzat. Ha nehezen alszol el, zavarnak a szobatársak vagy a fények, akkor igény szerint lehet füldugó és/vagy szemfedő is.

2021. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy műanyag papucs zuhanyzáshoz, járkáláshoz, plusz szerintem egy általános fertőtlenítő felülettisztító is alap.
2021. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a koli alapfelszereltsége? Ettől független hirtelenjében ezek jutnak eszembe:

- otthoni papucs, fürdő papucs, törölköző

- pohár, bögre, evőeszköz, tányér, lábas, serpenyő, edénycsöpögtető?, vágódeszka, tálca, vízforraló, pirító/melegszendvicssütő?, kotyogós kávéfőző, dugóhúzó, sörnyitó

- Lavor, ruhaszárító, vállfa, vasaló?

- Takarítószerek

- hosszabbító/elosztó

- kislámpa

2021. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ valóban, hogy középsulis vagy egyetemi koli és konkrétan milyen (pl. közös-e a fürdő, konyha vagy van saját). Én az egyetemi koliról tudok nyilatkozni, mindig volt saját konyhán és egy év kivételével fürdőnk is. Én azt javaslom, hogy egyszer írd össze mi az, amire biztosan szükséged lesz és használni fogsz (az otthoni tapasztalataid alapján nyugodtan), majd ezt később szükség és igény szerint tudod bővíteni. Legalábbis én így csináltam mikor először kolis lettem, mert nem tudtam előre, hogy mennyi hely lesz, mi adott és mit kell nekem vinnem, mire lesz szükség stb. Megpróbálom felsorolni, amit én szoktam vinni, de lehet egy-két dolog kimarad.

Konyha: étkészlet - evőeszköz - pohár (én mindenből vittem egyet-egyet), konyharuha, mosogatószer és szivacs, főzős cuccok (ha főzöl persze, de szerintem egy lábos, serpenyő, nagyobb kés, tál, vágódeszka, alap fűszerek mindig jól jöhet), vízforraló, mikró (nálunk nem volt a koliban, nekünk kellett vinni, ezt persze majd a leendő szobatársakkal is meg lehet beszélni, általában én vittem), papírtörlő - szalvéta, és akkor még igény szerint pl. kávéfőző, melegszendvicssütő vagy pirító, ki mit szeret és használ

Fürdő: tusfürdő stb. tehát tisztálkodószerek és ezeknek egy kis táska vagy valami jól jön ha nem lesz saját fürdőtök és mindig vinni kell, kézmosó szappan is jó ha van szerintem, wc papír szintén, fürdős papucs, törölközők és mi saját fürdőbe vittünk fürdőszoba szőnyeget, illetve egyszer vettünk zuhanyfüggönyt mert már nagyon csúnya volt az ottani, ha mosol majd akkor mosószer és szárító

Szoba: mi kaptunk párnát és takarót és csak huzatot meg lepedőt kellett vinni, nyilván ruhák és cipők (én sokszor év elején elvittem a nehezebb dolgokat pl. téli bakancs, kabát, kötött pulcsik mikor kocsival levittek a szüleim beköltözni, hogy ne félév közben kelljen hurcibálni) kislámpa (mondjuk nálunk valahol adnak, de nem mindenhol), vállfa a szekrénybe ha van akasztós hely, én vittem plusz párnát, plédet, szőnyeget, nyomtatót, tanulós cuccokat

Ami mindenhova kellhet: hosszabbító, elosztó, takarítós cuccok (pl. tisztítószerek, törlőruha, szivacs)

2021. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 😊😊
2021. aug. 1. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél ágytakarót is, hogy napközben ne porlódjon az ágyneműd. Plusz egy plédet.
2021. aug. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!